Цензор.НЕТ

21.07.18 14:59

Глава Асоціації водоканалів Бабій: Імпорт хлору продовжуватимемо. Ми не чекаємо, коли все зупиниться

Водоканали не мають наміру зупиняти імпорт рідкого хлору з-за кордону і продовжують процес переобладнання.

Глава Асоціації водоканалів Бабій: Імпорт хлору продовжуватимемо. Ми не чекаємо, коли все зупиниться

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповіла голова Асоціації водоканалів Ольга Бабій.

На питання щодо експорту хлору з Узбекистану (через Росію) і можливих проблем з транспортуванням вона відповіла: "Я хочу вірити в те, що буде добре. Крім того, ми зараз диверсифікуємося, і частина – з Румунії, частина – з Угорщини, частина – з Польщі. Імпорт ми не будемо зупиняти. Будемо дивитися, яка ціна, і рухатися з імпортом далі. Зараз не можна порівняти ціни і сказати, чи вища  імпортна ціна, бо ми брали малі партії. Якщо партії будуть збільшуватися, то ціна стане зрозумілою в середині вересня".

Вона зазначила, що до запуску "ДніпроАзоту" (після припинення відвантаження хлору водоканалам) потрібно було імпортувати в середньому 200 тонн на тиждень на всю Україну.

"Нам заходить 30-40 тонн з Румунії. Наступного тиждня буде легше, тому що піде європейський спецтранспорт, і ми можемо завозити близько 60-80 тонн на тиждень", - повідомила Бабій.

Також вона прокоментувала інформацію про те, що Київ не може приймати хлор в європейських контейнерах.

"Київ вже приймав у європейських контейнерах. Ми ж не чекаємо, коли все зупиниться. Зараз усі переобладнуються і готуються, щоб з будь-яких джерел прийняти те, що можна. Київ зараз переобладнується під контейнери. Кривий Ріг об’єднується з Києвом, тому що Кривий Ріг і Київ – це два міста, які можуть приймати великі цистерни.

Ми плануємо з будь-яких джерел пострадянського простору гнати цистерни на ці 2 міста, там здійснювати розлив і відвантажувати далі", - пояснила вона.

Бабій зазначила, що процес переобладнання відбувається за рахунок оборотних коштів водоканалів.

"Це все засоби підприємства, на сьогодні жоден бюджет не виділив на ці цілі і копійки", - підкреслила вона.

Повний текст інтерв'ю з головою Асоціацій водоканалів Ольгою Бабій читайте ТУТ.

Нагадаємо, на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води, оскільки в середині червня "ДніпроАзот", який є виробником рідкого хлору, необхідного водоканалам для знезараження питної води, попередив, що припиняє поставки і зупиняє виробництво реагенту .

Як зазначали на підприємстві, це вимушений крок, оскільки через подорожчання енергоресурсів виробництво їхньої продукції стало невигідним.

У п'ятницю, 20 липня, стало відомо, що "ДніпроАзот" відновив роботу хлорних цехів і почне випускати продукцію вже найближчим часом.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики