Цензор.НЕТ

21.07.18 16:27

За 6 місяців ми можемо вибудувати найкращу в Європі стратегічну програму "Питна вода", - глава Асоціації водоканалів Бабій

Керівники держави повинні зробити висновки щодо небезпечної ситуації, що склалася з водопостачанням українських міст.

За 6 місяців ми можемо вибудувати найкращу в Європі стратегічну програму "Питна вода", - глава Асоціації водоканалів Бабій

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповіла голова Асоціації водоканалів Ольга Бабій.

"Я не знаю, чи зроблять вони (можновладці. - Ред.) висновки з ситуації, що склалася, але саме зараз треба нарешті їх зробити. Якщо вони їх зроблять, то вже восени повинна бути державна програма і повинні бути виділені кошти на міста", - вважає Бабій.

За її словами, враховуючи те, що у нас на сьогодні немає навіть карт інженерних мереж, то "щодо водоканалів ми - країна третього світу в центрі Європи".

"Для поновлення потрібні гроші і люди. Треба відключити політику і емоції, зібрати професіоналів. Тоді за 6 місяців ми можемо вибудувати найкращу в Європі стратегічну програму "Питна вода". У такому разі навіть при зміні місцевої влади казатимуть: вибачте, пани депутати, ви не можете голосувати за те чи те, бо для вашого водоканалу діє конкретна державна програма. Ось тоді безпека міст працюватиме", - пояснює вона.

Вона зазначила, що якщо брати всю цю систему (в країні) - від водозабору до споживача, то її стан "Радянський Союз".

"Треба міняти все. І повинен бути комплексний підхід. (Скільки на це потрібно коштів? - Ред.) Якщо брати тільки системи водопостачання, то це десь 50 млрд гривень на всю країну. Але це без мереж, (...) зношеність яких - 70%", - говорить Бабій.

На питання про те, на скільки їх ще може вистачити, якщо ніхто нічого так і не буде робити, вона відповіла: "Те, що ми маємо зараз - це все на словах. Допоки не буде електронних мап мереж і реальних обстежень у кожному місті, ми не можемо мати реальних вихідних даних. 70% за документами, а скільки фактично ми не знаємо. Тому що у нас у містах немає електронних мап мереж і реальної статистики".

"За півроку можна зробити програму. З наступного року почати фінансувати, і вже до кінця 2019 року  30-40% міст матимуть хоча б гарантії", - стверджує глава Асоціації водоканалів.

Повний текст інтерв'ю з головою Асоціацій водоканалів Ольгою Бабій читайте ТУТ.

Нагадаємо, на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води, оскільки в середині червня "ДніпроАзот", який є виробником рідкого хлору, необхідного водоканалам для знезараження питної води, попередив, що припиняє поставки і зупиняє виробництво реагенту .

Як зазначали на підприємстві, це вимушений крок, оскільки через подорожчання енергоресурсів виробництво їхньої продукції стало невигідним.

У п'ятницю, 20 липня, стало відомо, що "ДніпроАзот" відновив роботу хлорних цехів і почне випускати продукцію вже найближчим часом.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики