Цензор.НЕТ

22.07.18 15:32

Референдум на Донбасі - це просто цілеспрямований вкид, щоб відвернути увагу, - Гримчак

Ніхто на території України не проводитиме референдумів на окупованих територіях.

Референдум на Донбасі - це просто цілеспрямований вкид, щоб відвернути увагу, - Гримчак

Як передає Цензор.НЕТ, про це в ефірі "Громадського радіо" заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак.

За його словами, жодної офіційної інформації про пропозицію Путіна про проведення референдуму на Сході України немає.

Він додав, що є лише повідомлення "якихось не названих джерел" і коментар прес-секретаря президента РФ Пєскова, який сказав, що йому нічого про це не відомо.

"Мені здається, що цей вкид в інформаційний простір був зроблений для того, щоб прикрити тему українського референдуму тому, що Путін в своєму виступі на тій же прес-конференції заявив, що ми провели референдум в Криму. Тобто РФ у виступі свого президента визнала, що проводила референдум на території незалежної держави Україна, з порушенням всіх міжнародних норм, правил і, фактично, підтвердила, що Крим вона окупувала - це друге",  — заявив Гримчак.

Заступник міністра підкреслив, що референдум в окупованих районах Донбасу неможливий.

"Третє: ніхто на території України не буде проводити референдумів на окупованих територіях. Так само, як весь світ не визнав референдум в Криму, так само не будуть визнані референдуми навіть, якщо їх організовуватиме РФ. Під дулами автоматів референдуми не проводяться. Що стосується Мінських домовленостей, я хочу нагадати, що таке референдум. Це, за порядком організації, майже такий самий процес, як і вибори. А вибори повинні відбутися в той момент, коли будуть виведені російські війська, російські найманці, роззброєні незаконні військові формування і будуть гарановані безпечні умови для проведення місцевих виборів за участі всіх українських партій, ГО, ЗМІ тощо. Тому, мені здається, що це просто цілеспрямований вкид, щоб відвернути увагу від всього іншого", - підсумував він.


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики