Цензор.НЕТ

22.07.18 16:13

Україна введе санкції проти причетних до розподілу радіочастот в окупованому Криму, - Нацрада

Стосовно всіх, хто причетний до розподілу радіочастот в окупованому Росією Криму, Україна планує ввести певні санкції.

Україна введе санкції проти причетних до розподілу радіочастот в окупованому Криму, - Нацрада

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в ефірі Радіо Крим.Реалії розповів член Національної ради України з питань телерадіомовлення Сергій Костинський.

"Ми зібрали всю інформацію, де в Криму ведуть мовлення російські радіостанції та канали. Ми зібрали інформацію про їхніх керівників, власників, про всіх чиновників, які розподіляли частоти між цими радіостанціями. Це п'ятсот сторінок великого документа, фінальну версію якого ми незабаром плануємо презентувати. І всі ці люди отримають по заслузі. Насамперед ми маємо працювати над санкціями. Вони вкрали радіочастотний ресурс, отже частоти розподілено незаконно. У нас відбувається потужна комунікація з прокуратурою АРК, СБУ, Міністерством юстиції, МЗС, Міністерством інформаційної політики. Це наш спільний проект, і я вважаю, що десь у вересні ми зможемо його повноцінно представити", – розповів він.

Раніше повідомлялося, що Національна рада України з питань телерадіомовлення видала нові дозволи на тимчасове мовлення за спрощеною процедурою на тимчасово непідконтрольних територіях у Донецькій області та в Криму.

Дозволи на тимчасове мовлення отримали: Чорноморська телерадіокомпанія (Чаплинка, Херсонська область), UA: Крим (Чаплинка, Херсонська область), 5 канал (Чаплинка, Херсонська область і Донецька область), телеканал "Прямий" (Донецька область), Вільне радіо (Донецька область), Країна ЧМ (Донецька область).

У січні 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції і прикордонних районах України".

Документ був ініційований Нацрадою і Міністерством інформаційної політики України, був доопрацьований і внесений до парламенту комітетом Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики.

Закон регулює прискорену видачу тимчасових дозволів на телерадіомовлення "на територіях, найбільш уразливих до зовнішнього негативного інформаційного впливу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики