Цензор.НЕТ

22.07.18 21:41

Не треба вважати, що томос у нас у кишені, його отримання - питання національної безпеки, - Порошенко. ВIДЕО

Президент України Петро Порошенко заявив, що отримання автокефалії співвідносно із збереженням Україною незалежності.

Як інформує Цензор.НЕТ, повідомлення про це опубліковано на сторінці глави держави у Facebook.

"Автокефалія - це не клопіт лише українських православних. Це - питання нашої незалежності. Це - питання нашої національної безпеки. Тому і чинять такий шалений спротив Москва та її п'ята колона в Україні. Ми не маємо вважати, що томос у нас у кишені. Ми мааємо молитися і боротися для його отримання", - йдеться в повідомленні.

Не треба вважати, що томос у нас у кишені, його отримання - питання національної безпеки, - Порошенко 01

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос про автокефалію Української помісної церкви.

18 квітня він провів зустріч із предстоятелями православних церков України та офіційно прийняв для передачі Вселенському патріарху Варфоломію Звернення про надання Українській церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським патріархом української церковної незалежності.

Зі свого боку, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що спроба створення Української помісної автокефальної церкви не дасть результату.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики