Цензор.НЕТ

23.07.18 10:49

У всіх звільнених із полону найманців РФ були травми голови, 12 осіб зізналися, що їх ґвалтували, - Геращенко

Після звільнення з полону російсько-терористичних військ у всіх українців було діагностовано травми голови, деякі зізналися в зґвалтуваннях.

У всіх звільнених із полону найманців РФ були травми голови, 12 осіб зізналися, що їх ґвалтували, - Геращенко

Про це розповіла в інтерв'ю "УП" перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Ірина Геращенко.

"У мене є довідка від лікарів - у всіх звільнених були черепно-мозкові травми. Їх катували, били по голові. Дванадцять зізналися в сексуальних зґвалтуваннях", - розповіла Геращенко.

За її словами, після повернення на підконтрольну Україні територію вони проходять не тільки медичний огляд, а й перевірку спецслужб.

"Не тільки тому, що їх у чомусь підозрюють. Ні. Насправді, саме з цих розмов ми по крихтах збираємо інформацію, кого ще можуть тримати бойовики", - відзначає вона.

Крім того, оскільки звільнені в рамках обміну утримуваними особами повертаються з серйозним травматичним синдромом, вони проходять ще й психологічну реабілітацію.

"Полон - страшне випробування. Перший ковток свободи також не просто дається. Саме тому я вважаю важливим створення Міністерства ветеранів. Ця проблема стосується не тільки заручників, а й хлопців, які пройшли війну, бачили смерть, вбивали свого ворога", - підкреслює віце-спікер.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики