Цензор.НЕТ

23.07.18 16:15

Гриценко про те, чому не пішов на фронт у 2014 році: "Просто повести людей, щоб вони загинули, - це, я вважаю, безвідповідально"

Повести за собою бійців на фронт у 2014 році як командир батальйону або полку було б безвідповідально.

Гриценко про те, чому не пішов на фронт у 2014 році: "Просто повести людей, щоб вони загинули, - це, я вважаю, безвідповідально"

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів лідер партії "Громадянська позиція", кандидат у президенти Анатолій Гриценко.

Журналіст поставив йому запитання щодо того, чому він, досвідчений військовий фахівець, у той час, коли безліч людей йшли на фронт добровольцями, не вчинив так само, не створив батальйон, на прикладі роботи якого показав би, як в умовах війни має працювати нова армія.

Гриценко відповів так: "Я вам поясню. Батальйон - це не відділення, взвод або рота, це багатофункціональна серйозна тактична одиниця. Підготувати комбата, який навчить, доб'ється злагодженості, поведе людей і отримуватиме нехай локальні, але перемоги, а не потраплятиме в котли, щоб люди гинули, - це серйозна професійна освіта плюс мінімум 10 років ще серйознішої професійної підготовки офіцера-командира у військах. Це десятки мільйонів бюджетних коштів. Комбат у розумінні "батяня-комбат". У всіх арміях світу такий порядок: комбат (командир) має володіти всіма видами зброї у своєму підрозділі, вміти керувати всіма видами бойових машин, готувати бойові накази, організовувати тактичну взаємодію з іншими родами військ, знати штабну роботу, тил, розвідку і ще багато чого. Володіти тактикою ведення бою, в обороні, у наступі. Це професія. І дуже відповідальна робота. Щоб не покласти своїх солдатів у першому ж бою, а перемогти ворога.

Тому потрібно розуміти: ми говоримо про війну і про протидію противнику, який до неї готувався. А росіяни до неї готувалися - довго, серйозно, професійно.

Піти на фронт як офіцер, який має базову військову підготовку не як командир, а як авіаційний інженер у сфері обслуговування обладнання літаків, - це я міг, немає питань. Але коли з'ясував, що у нас надлишок таких фахівців - і чинних, і в запасі, тим паче значно молодших за мене, - то зрозумів, що моє місце не там. Тим більше, що авіація нами застосовувалася обмежено, і її фактично припинили застосовувати десь у серпні 14-го року".

Водночас Гриценко наголосив, що кожен має займатися своєю справою.

"Війна - це жорстока, кривава і з будь-якого погляду не людяна історія. Але в ній є свої закони, є свій професіоналізм. І тому, будучи людиною відповідальною, яка не підготовлена як піхотинець, як командир батальйону або полку, я не міг просто піти і сказати: хлопці, ходімо зі мною воювати, покажемо всім зразок нової української армії, вперед! Просто повести людей, щоб вони загинули, - це, я вважаю, безвідповідально. Тому і запропонував відповідальний варіант.

Моєю справою мені не дали зайнятися. Спочатку боягузливо-злодійкувата влада після Майдану. Потім люди довірили справу Петру Порошенку на виборах. Що з того вийшло, не коментую - всі і так бачать".

Повний текст інтерв'ю з Анатолієм Гриценком читайте ТУТ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики