Поліція відкалібрує нові прилади фіксації швидкості і використовуватиме під час патрулювання доріг, - Білошицький

13307 167
Поліція відкалібрує нові прилади фіксації швидкості і використовуватиме під час патрулювання доріг, - Білошицький

Поліція планує відкалібрувати нові прилади фіксації швидкості, після чого почне патрулювати дороги з ними, щоб домогтися зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод.

Про це в ефірі Громадського повідомив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, інформує Цензор.НЕТ.

За його словами, на цьому і наступному тижні співробітники поліції будуть проводити калібрування радарів, після чого почнуть патрулювання з ними.

Білошицький наголосив, що за допомогою цих приладів правоохоронці зможуть не просто фіксувати факти перевищення швидкості, а й одразу зупинятимуть порушника, а не просто відправлятимуть йому інформацію про штраф.

Також він розповів, що, окрім перевищення швидкості, найпоширенішими причинами ДТП на українських дорогах є: порушення правил маневрування, недотримання безпечної дистанції, кермування у стані сп’яніння, а також порушення правил проїзду перехресть та залізничних переїздів.

"Дуже важливо, чому я першим назвав перевищення швидкості. Не тільки тому, що це найбільша причина ДТП, а й тому що наслідки таких ДТП є найтяжчими. В тому числі, якщо ми будемо розбирати аварії, які трапилися у п’ятницю, саме ті, які пов’язані з перевізниками (пасажирськими — ред.), то можна говорити, що в обох випадках, попередньо, це були переобладнані транспортні засоби", — наголосив Білошицький.

Він підкреслив, що такі автомобілі не надають належний рівень безпеки, а також додав, що в разі ДТП найчастіше всі сидіння в таких транспортних засобах "складаються разом".

Нагадаємо, 20 липня на автодорозі Київ - Чоп, поблизу с. Глибочиці, у ДТП за участю маршрутного автобуса і вантажівки загинуло 10 осіб та ще 10 зазнали травм різного ступеня тяжкості.

За інформацією ГУНП у Житомирській області, 21 липня за випуск в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів та інші порушення його експлуатації слідчі поліції за погодженням із прокуратурою області офіційно повідомили про підозру затриманому власнику автобуса, водій якого спровокував ДТП із 10 загиблими поблизу с. Глибочиці Житомирського району.