Цензор.НЕТ

23.07.18 23:59

Через збільшення ціни на рідкий хлор вартість води зросте на 2-3%, - віце-президент Асоціації водоканалів Бабій

Підприємство "ДніпроАзот" відновило роботу, і хлор зараз надходить у водоканали України.

Через збільшення ціни на рідкий хлор вартість води зросте на 2-3%, - віце-президент Асоціації водоканалів Бабій

Як передає Цензор.НЕТ, про це розповіла в ефірі "5 каналу" віце-президент Асоціації водоканалів України Ольга Бабій.

До того ж чиновниця зауважила: "Я не думаю, що "ДніпроАзот" вийшов із цієї ситуації з гарним обличчям. По-перше, підняття ціни на хлор вплине на кожного споживача в Україні, тому що за рахунок збільшення вартості хлору вартість води зросте щонайменше на 2-3% незалежно від розміру міст. Тобто це не додає. Коли ми говоримо про їхній монопольний стан, то вони де-факто не визнаний монополіст, вони є просто монополістом і тут треба буде з цим щось робити. Це рішення щодо "ДніпроАзоту" мають приймати компетентні органи, зокрема Антимонопольний комітет і СБУ, бо це питання національної безпеки".

Бабій також зазначила, що тепер в Україні серйозно замислилися над тим, аби "ДніпроАзот" не залишався надалі монополістом: "Ми зробимо висновки. І будемо налагоджувати імпорт, створювати резерви і мати імпортовані контракти для запобігання таким наслідкам у майбутньому".

Чиновниця також сказала, що ситуацію з "ДніпроАзотом" оживила дискусія щодо того, які є альтернативи очищення води хлором. "Я думаю, що ми зробимо правильні висновки, терміново долучимо науку, визначимо типи очищення води для різних міст України і реалізуємо це через програму "Питна вода". Вона додала, що в кожному регіоні України треба по-особливому підходити до очищення води.

Нагадаємо, на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води, оскільки в середині червня "ДніпроАзот", який є виробником рідкого хлору, необхідного водоканалам для знезараження питної води, попередив, що припиняє поставки і зупиняє виробництво реагенту.

Як зазначають на підприємстві, це вимушений крок, оскільки через подорожчання енергоресурсів виробництво їхньої продукції стало невигідним.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики