Цензор.НЕТ

24.07.18 11:06

Хакери, які працюють на Росію, могли влаштувати масштабний блекаут у США, - The Wall Street Journal

Хакери з групи, відомої як Energetic Bear, яка фінансується Росією, торік отримали доступ до комп'ютерів диспетчерських служб електричних мереж США.

Хакери, які працюють на Росію, могли влаштувати масштабний блекаут у США, - The Wall Street Journal

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Инопрессу, про це пише газета The Wall Street Journal ,посилаючись на джерела з міністерства внутрішньої безпеки Сполучених Штатів

"Як кажуть федеральні чиновники, хакери, які працюють на Росію, торік провели колосальну і довгострокову кампанію із "сотнями жертв", під час якої проникли в диспетчерські американських комунальних енергосистем, де могли б спровокувати масові відключення електрики. Чиновники сказали, що кампанія, ймовірно, триває", - пише журналістка Ребекка Сміт.

"Як сказали чиновники Міністерства внутрішньої безпеки (МВБ), російські хакери, які працювали на таємне спонсороване державою угруповання, котре раніше ідентифікували як Dragonfly або Energetic Bear, відносно легко вторглися в нібито захищені "повітряними зазорами" або ізольовані мережі, які належать комунальним енергосистемам , оскільки спочатку хакери проникли в мережі ключових виробників обладнання, у яких довірчі відносини з енергетичними компаніями", - йдеться в статті.

"Вони дійшли до точки, де могли б смикнути рубильники" і викликати збої в енергопостачанні, сказав Джонатан Хомер, начальник відділу аналізу промислових систем контролю МВБ.

"Міністерство з 2014 року застерігало керівників комунальних підприємств, що мають допуск до секретної інформації, про те, що російське угруповання несе загрозу критично важливій інфраструктурі. Але на брифінгу минулого понеділка міністерство вперше поширило в несекретному форматі інформацію, настільки багату подробицями. Воно все ще не розкриває назви організацій, які стали жертвами атаки, але тепер заявляє, що жертвами були сотні, а не кілька десятків, як стверджувалося раніше", - повідомляє газета.

Росія заперечує, що вибирає мішенню ключову інфраструктуру, нагадує автор статті.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики