Цензор.НЕТ

24.07.18 13:50

Цього тижня на платформі ProZorro стартує мала приватизація, - Гройсман

Цього тижня на платформі ProZorro стартує продаж нестратегічних для економіки держави активів, і в системі зареєстровано вже перші лоти. Запуск малої приватизації координує Міжвідомча робоча група з питань приватизації.

Цього тижня на платформі ProZorro стартує мала приватизація, - Гройсман

Процес приватизації в Україні, який починається на основі нового законодавства і з використанням інноваційних інструментів, а саме механізмів платформи ProZorro, повинен проходити відкрито, конкурентно і прозоро.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, про це сказав Прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час відвідування офісу ProZorro в Києві.

"Наш Уряд уперше започаткував цей процес. Я зацікавлений в тому, аби все було відкрито, прозоро і конкурентно, і всій країні треба про це сказати, - сказав Володимир Гройсман. – Споконвіку було як, тримали об’єкти, не стратегічні для економіки, аби якось колись щось там прикупити чи продати. Змінюємо це, ламаємо стару систему і максимально все заводимо в ProZorro. Будь-який підприємець побачить, що продається, і купить собі потрібне приміщення, якийсь об’єкт – без знайомства з керівництвом району чи області".

За його словами,  ефективний продаж активів – це велика допомога для малого й середнього бізнесу, а отже, – це розвиток територій і розвиток економіки.

"Своє завдання бачу в тому, аби підтримувати команду всіма інструментами, які в мене є, аби ми змінювали пласти проблем, які не вирішувалися десятиліттям і робили країну слабшою. А тепер маємо прекрасну можливість. Хай продажі починаються з перших 18 лотів. Потім їх будуть тисячі. Наше завдання, аби це потім наступило якомога швидше", - цитує Гройсмана прес-служба уряду.

Також нагадується, що згідно із Законом "Про приватизацію державного і комунального майна", який набрав чинності в березні, мала приватизація відбуватиметься через електронну систему ProZorro.Продажі. Йдеться про активи державної і комунальної власності вартістю до 250 млн грн. Виставляти об'єкти в рамках малої приватизації будуть Фонд державного майна України (ФДМУ), а також місцеві органи влади.

Першим об‘єктом у рамках малої приватизації стало двоповерхове приміщення стоматологічної поліклініки в центрі Житомира, яка не працює. Воно було виставлене відділом з управлінню та приватизації комунального майна Житомирської міської ради на торговельному майданчику smarttender.biz, сертифікованому ProZorro. Одразу після цього свої перші об'єкти малої приватизації в системі зареєстрували Львів та Ізмаїл.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики