Цензор.НЕТ

24.07.18 15:04

Український альпініст Александров загинув у Грузії. Друзі не розуміють, чому його не вдалося врятувати

У горах Грузії загинув український альпініст Євген Александров. На момент прибуття рятувальників він був живий, але його не забрали і залишили на схилі. Другого українця Ярослава зняли з травмами, але живим.

Український альпініст Александров загинув у Грузії. Друзі не розуміють, чому його не вдалося врятувати

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на LIGA.net, тіло Євгена Александрова зняли з гори годину тому, на сьомий день після події.

Як розповів друг Ярослава Дмитро Костюк, група туристів з України піднімалася на вершину Тетнульд під керівництвом Олександра Федака. Ярослав та Євген ішли останніми у зв'язці, тому їх зникнення помітили тільки в штурмовому таборі.

"У якийсь момент Женя закричав "зрив", Ярик зарубав льодорубом, але Женя проковзнув униз і зірвав його. Вони покотилися. Невідомо, скільки метрів вони пролетіли, опинившись на п'ятачку, з якого не могли спуститися. Ярик ходив, а Женя, мабуть, зламав ногу і вдарився головою, тому що нічого осмисленого більше не говорив", - розповідає він.

Інцидент стався на висоті близько 4200 метрів. У Ярослава зламано ребра і пробито легеню. Він намагався знайти спуск, але не зміг - усе в тріщинах.

Коли українців не дочекалися в штурмовому таборі 18 липня близько 19:00 заявили в МНС Грузії. "Але наступала ніч, і вертушку надіслали лише 19 липня", - пояснив друг загиблого Роман Дорул.

Обох зниклих туристів знайшли до обіду, а забрали тільки одного. "Вертушка не змогла сісти через різкий уклін. Ярик міг ходити, тому мотузяною драбиною піднявся у вертушку. А Жеці нібито кинули теплі речі", - сказав він.

Рятувальники полетіли відвезти Ярослава в лікарню, потім повернулися до Євгена.

"І тут уже повідомлення починають плутатися. Начебто і він вже ознак життя не подавав, погода зіпсувалася, бовтало вертушку. У цілому полетіли ні з чим. А потім гора закрилася на дві доби через погоду", - зазначив Дорул.

Тільки годину тому тіло Євгена Александрова зняли з гори, його дружина їде на впізнання.

Друзі альпіністів не розуміють, чому не вдалося врятувати Євгена. "Дивно все. Начебто знайшли вертушку побільше, з лебідкою. Але в пілота не було ліцензії на роботу з лебідкою. Повна маячня. Його можна було підняти. І чому вони не залишили рятувальника біля Жені, якщо вже дивилися на лежачого потерпілого? Це питання до них", - говорить Дорул.

Ярослав перебуває в лікарні. Можливо, наступного тижня вдасться перевезти його в Україну.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики