Цензор.НЕТ

24.07.18 15:57

Вступна кампанія-2018: На філологію зареєстровано в 49 разів більше заяв, ніж на математику. ТАБЛИЦЯ

Охочих вступити на філологічні спеціальності виявилося в 49 разів більше, ніж, наприклад, на математику.

Вступна кампанія-2018: На філологію зареєстровано в 49 разів більше заяв, ніж на математику. ТАБЛИЦЯ

Як передає Цензор.НЕТ, про це на сторінці у Facebook повідомляє народний депутат, перший заступник голови комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Олександр Співаковський.

"На жаль чи на щастя, але найбільшу кількість заяв вступники подають, як правило, на кон’юнктурні та "популярні серед вступників" спеціальності сьогодення, а саме на право, філологію, середню освіту (єдине виключення з переліку), менеджмент, туризм. На превеликий жаль, і результати працевлаштування про це свідчать, більшість випускників права, менеджменту, частково філології будуть мати серйозні труднощі під час працевлаштування за спеціальністю. Дуже шкода, що знову-таки, природничо-технічні спеціальності, випускники яких можуть створювати ВВП країни, не користуються попитом у нашої молоді", - заявив він.

За попередніми даними, усього в Україні на філологію подано 58 964 заяви, право - 58 964 заяви, менеджмент – 36 537 заяв, а на фізику й астрономію – лише 764 заяви, на математику – 1 214 заяв.

"Сумна статистика станом на сьогодні вступної кампанії, будемо сподіватися, що вона зміниться до 26 липня і більше нашої талановитої молоді зробить свій вибір на користь природничо-технічних спеціальностей", - написав він, опублікувавши статистичні дані.

Вступна кампанія-2018: На філологію зареєстровано в 49 разів більше заяв, ніж на математику 01
Вступна кампанія-2018: На філологію зареєстровано в 49 разів більше заяв, ніж на математику 02
Вступна кампанія-2018: На філологію зареєстровано в 49 разів більше заяв, ніж на математику 03
Вступна кампанія-2018: На філологію зареєстровано в 49 разів більше заяв, ніж на математику 04

Зі свого боку колишній глава українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук у себе на сторінці у Facebook, реагуючи на пост Співаковського, дає свої пояснення такій тенденції. Серед причин він назвав той факт, що значна кількість потенційних математиків, фізиків, інженерів не пройшли тест з української мови та літератури і не змогли претендувати на вступ до українських університетів на фізико-математичні та технічні спеціальності.

"І все тому, що УЦОЯО не запропонував тест з української мови двох рівнів складності, тому що його підготувати й адмініструвати набагато складніше, ніж тест одного рівня. Тому дали майбутнім філологам і математикам тест одного рівня складності, закривши тим самим для майбутніх інженерів або математиків вступ до українських університетів", - зазначив він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики