Цензор.НЕТ

24.07.18 22:27

Готовий безоплатно надати всю юридичну допомогу, щоб підозрюваний Саітов повернувся в Україну, - Найєм

Народний депутат України Мустафа Найєм прокоментував ситуацію навколо одного з підозрюваних у його побитті Магомеда Саітова, який виїхав до Азербайджану.

Готовий безоплатно надати всю юридичну допомогу, щоб підозрюваний Саітов повернувся в Україну, - Найєм

Як передає Цензор.НЕТ, про це Найєм написав у Фейсбуці.

Він зазначив: "Як ви знаєте, сьогодні ГПУ повідомила, що Азербайджан відмовив Україні в екстрадиції четвертого підозрюваного в інциденті на Бессарабці. Дивує, чому органи прокуратури так довго зберігали цю інформацію в секреті, але про це пізніше.

Зараз офіційна заява. Я не вірю, що підозрюваний-утікач Магомед Саітов - боягуз, а його адвокати, які обіцяли, що їхній клієнт повернеться в Україну сам, - непрофесійні брехуни. Думаю, це прикра помилка, непорозуміння і все затягується через бюрократію. Хочу тільки нагадати і самому підозрюваному, і його адвокатам, що їхній клієнт - громадянин України; і незважаючи ні на які рішення влади Азербайджану, Магомед Саітов може самостійно звернутися до посольства України в Баку з проханням повернути його до Києва.

Проте, я і мої адвокати готові надати підозрюваному всю необхідну юридичну допомогу, щоб вийти з цієї принизливої ​​ситуації з честю і повернутися в Україну в рамках процедури спрощеної екстрадиції. Всю цю допомогу ми готові надати безкоштовно, в будь-який зручний час і необхідному обсязі. Мої контакти і контакти моїх адвокатів є в публічному доступі".

Найєм продовжив: "Хочу публічно і відкрито звернутися до вельмишановних прокурорів, слідчих, керівників різних департаментів ГПУ, СБУ, Нацполіції та особисто до тих, хто причетний до розслідування цієї справи. Мені відомо, що періодично різного калібру навіжені співробітники ваших відомств доносять вам чутки, мовляв Мустафа взяв у підозрюваних гроші, форсувати ситуацію ніхто не буде, можна зливати.

Я вже коментував ці марення раніше і зараз хочу ще раз повторити це спеціально для вас. Читаємо по губах.

Грошей ніхто не брав. Не збирався брати. І не братиме.

І, прохання, щоб уникнути членоушкодження не намагайтеся обговорювати це питання ні з моїми родичами, ні з моїм друзями".

Нардеп підкреслив: "Я не буду нікому мстити. Тим більше, використовуючи своє політичне становище. За весь час розслідування ні я, ні мої адвокати ні до кого і ні в якій формі не зверталися з тими проханнями незаконного характеру.

Але форсувати ситуацію я буду. Не з помсти, а тому що кожен повинен виконувати свою роботу. Цей випадок показовий не тим, що побили депутата, а тим, що навіть коли побили депутата, система допускає злочинні помилки, пояснити які можна або відсутністю інтелекту, або відсутністю совісті.

Я і мої адвокати продовжимо показувати всю збоченість системи.

Починаючи з того, що прокуратура не вважає за потрібне повідомляти, чому і на яких підставах інша країна не видає підозрюваного, і закінчуючи тим, що прокуратура не в змозі забезпечити суд перекладачем з російської (!) мови і навіть наперед знаючи невдоволення суду, сторона обвинувачення йде на засідання з тією ж довідкою, яку одного разу вже не прийняли".

"І останнє. Наскільки я розумію, Азербайджан пояснює свою відмову тим, що раніше Україна не видала азербайджанського журналіста Фікрата Гусейнова. Звичайно, мене як потерпілого ця ситуація засмучує. Хоча як колишній журналіст я радий за колегу і навіть теоретично не хотів, щоб моя країна міняла журналіста-опозиціонера на підозрюваного в заподіянні тілесних ушкоджень. Це як мінімум благородно. Це робить честь Україні, і не робить честі Азербайджану", - резюмував Найєм.

Нагадаємо, увечері 30 квітня внаслідок дорожнього інциденту був побитий народний депутат Мустафа Найєм.Сам потерпілий заперечує всіляке політичне підґрунтя того, що сталося.

Пізніше народний депутат Антон Геращенко оприлюднив інформацію про те, що трьох учасників нападу на Найєма затримали.Нардеп Сергій Лещенко повідомив, що Найєм прооперований, а нападники намагаються "вирішити" питання.Також стало відомо, що двоє підозрюваних мають громадянствоРосійської Федерації.

1 травня глава київської поліції Андрій Крищенко заявив, що в цій справі відкрито ще одне кримінальне провадження за статтею "Умисне тілесне ушкодження середнього ступеня".

Пізніше в мережі були оприлюднені відео початку конфлікту на дорозі з участю нардепа Найєма, а також самогопобиття нардепа Найєма під час дорожнього інциденту.

2 травня Шевченківський райсуд Києва відмовився поміщати під варту підозрюваного в побитті НайємаСаітова Магомеда-Саліха Арбуєвичата обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.Ахмеда Абубакаровича Саітоватакож відпустили, призначивши йому нічний домашній арешт. Також суд відправив під нічний домашній арештгромадянина РФ Темербулатова.2 травня стало відомо, що ще одного підозрюваного у побитті Найєма Саітова олошено в розшук.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики