"Найкращий спосіб мене вбити - екстрадувати до Росії", - ініціатор "акта Магнітського" Браудер прокоментував ідею Кремля допитати його в РФ

3251 12
"Найкращий спосіб мене вбити - екстрадувати до Росії", - ініціатор "акта Магнітського" Браудер прокоментував ідею Кремля допитати його в РФ

Засновник фонду Hermitage Capital та один з ініціаторів "акта Магнітського" Вільям Браудер сприйняв пропозицію Путіна про його допит в РФ як спробу вбивства.

Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу "Настоящее время", інформує Цензор.НЕТ.

"Путін - холоднокровний убивця. На його рахунку безліч убивств у Росії, вбивств його ворогів за кордоном... Як на мене, він вважає, що найкращий спосіб мене вбити - екстрадувати до Росії, посадити мене до російської в'язниці і вбити там", - зазначив він і додав, що за жодних обставин не збирається говорити з російськими слідчими, оскільки "вони - злочинці".

Зацікавленість Кремля своєю персоною Браудер пояснив тим, що Путін ненавидить його через "акт Магнітського".

"Він ненавидить його, тому що в нього великі статки, і він - той, хто порушує права людини. Він вважає, що його активи будуть заморожені. Тому він так старанно вишукує будь-які способи, як мене можна дістати", - вважає Браудер.

У Росії Вільям Браудер заочно засуджений до дев'яти років колонії за обвинуваченням у навмисному банкрутстві та ухиленні від сплати податків.

16 липня на саміті в Гельсінкі президент Росії Володимир Путін запропонував організувати допит Браудера російськими слідчими. В обмін російський лідер пообіцяв організувати допит у Сполучених Штатах офіцерів ГРУ, яких обвинувачують у втручанні в американські вибори. Пізніше стало відомо, що президент США Дональд Трамп відхилив цю пропозицію.