Цензор.НЕТ

25.07.18 12:48

Росія сформувала на кордоні з Польщею понад 70 з'єднань і військових частин. ФОТО

Росія із 2016 року сформувала в Західному військовому окрузі понад 70 з'єднань і військових частин, зокрема дві дивізії та три бригади.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на РБК, про це під час виступу на засіданні колегії Міноборони РФ розповів глава російського військового відомства Сергій Шойгу.

Безперервного вдосконалення бойового складу військ і системи їх базування від Росії, як пояснив російський міністр, вимагає "обстановка, що складається на західному стратегічному напрямку".

Для розміщення нових з'єднань, за словами Шойгу, зараз створюється нова інфраструктура. Зокрема, понад 350 об'єктів планується ввести в експлуатацію до кінця року, зазначив глава відомства.

Окрім цього, у війська округу, за його словами, поставлено близько 5 тис. одиниць нового і модернізованого озброєння й техніки. Це, як розповів міністр, "дозволило збільшити оснащеність сучасним озброєнням [армії] із 39 до 54%".

Раніше, 11 липня, про те, що Росія швидкими темпами здійснює модернізацію своєї військової інфраструктури в Калінінградській області на кордоні з Польщею, з посиланням на дані супутникових знімків повідомляло видання Defence One.

Росія сформувала на кордоні з Польщею понад 70 зєднань і військових частин 01
Росія сформувала на кордоні з Польщею понад 70 зєднань і військових частин 02

Ці зображення, як пояснював порталу аналітик компанії 3Gimbals, що спеціалізується на машинному аналізі, свідчили про можливе укріплення в регіоні будівель. Водночас цей процес, як зазначав експерт, був схожий на будівництво "укріплених бункерів для вибухових речовин із застосуванням земляних валів безпеки".

Також на супутникових знімках, за інформацією співрозмовника порталу, можна було помітити будівництво нової залізничної лінії. Подібна активність, як зазначало Defence One, була зафіксована в Абхазії перед конфліктом 2008 року.

До цього увагу на військову активність Росії в Калінінградській області звертав також генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. В інтерв'ю РБК він повідомляв, що представники Північноатлантичного блоку помічають, що в останні кілька років "Росія мілітаризує Калінінградську область". Там, як зауважував глава Альянсу, зокрема, були розміщені нові сучасні засоби озброєння.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики