Цензор.НЕТ

25.07.18 15:12

Кризовий сценарій із забезпеченням водоканалів рідким хлором усунуто, - Зубко

На сьогодні ситуація із забезпеченням водоканалів рідким хлором контрольована. Можливий кризовий сценарій усунуто. В Україні вже кілька водоканалів знезаражують воду за допомогою румунського хлору. В майбутньому буде ще поставка хлору з Узбекистану. ПAT "ДніпроАзот" відновив роботу хлорної групи цехів. Першу цистерну із реагентом отримав Харків.

Кризовий сценарій із забезпеченням водоканалів рідким хлором усунуто, - Зубко

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, про це заявив Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час селекторної наради щодо підготовки до нового опалювального сезону.

Він наголосив, що зупинка роботи "ДніпроАзоту" є "запланованим сценарієм", тому в майбутньому з підприємством "доведеться розбиратися".

"Разом з тим, наголошую, що система критичної інфраструктури не може залежати від одного підприємства - це величезні ризики", - зазначив Геннадій Зубко.

Також він наголосив, що нещодавня ситуація з хлором демонструє неналежне виконання своїх обов’язків місцевою владою, особливо в умовах фінансової децентралізації, коли коштів на місцях достатньо: "Я - "за" децентралізацію! Але я - "за" ефективне управління в умовах децентралізації, і за дисциплінарну революцію, і за виконання владою на місцях своїх обов’язків в умовах децентралізації".

Зубко доручив головам облдержадміністрацій негайно вивчити питання готовності до локалізації подібних техногенних збоїв.

Держпродспоживслужба разом з фахівцями водоканалів має постійно здійснювати перевірку проб води та додатково контролювати якість.

"Відпустки - це добре! Але вони недоречні, коли виникають критичні ситуації, і громади, які довірили відповідальність за системи критичної інфраструктури керівникам, не почуваються захищеними! А через перебої з хлором виникла дуже серйозна загроза безпеці та здоров’ю громадян, у першу чергу здоров’ю дітей", - наголосив віце-прем’єр-міністр.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики