Цензор.НЕТ

26.07.18 09:24

У Дніпрі ліквідовано центр мінімізації митних платежів, через який із заниженням митної вартості до України імпортували металопродукцію

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області ліквідували центр мінімізації митних платежів, загальний обсяг зовнішньоекономічних операцій якого протягом 2016-2018 рр. перевищив 70 млн грн.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі ДФС.

У рамках проведення операції "Рубіж-2018" та розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 КК України було встановлено групу осіб, які за рахунок використання транзитно-конвертаційних і підконтрольних підприємств-нерезидентів ухилялися від сплати митних платежів та ПДВ під час імпорту металопродукції (листи з алюмінієвих сплавів, труби, дріт, підшипники, сталевий прокат тощо) і здійснювали її легалізацію.

Для митного оформлення металопродукції фігурантами було створено підконтрольне підприємство-імпортер, використовуючи реквізити якого було укладено зовнішньоекономічні контракти на поставку зазначеного товару з підприємствами-нерезидентами, зареєстрованими в Індії та Китаї.

Для мінімізації митних платежів під час ввезення на митну територію України металопродукції фігуранти, використовуючи попередньо виготовлені печатки постачальників (підприємств-нерезидентів з Індії та Китаю), виготовляли від їхнього імені документи (імпортні контракти, інвойси, сертифікати якості тощо), вносили в них недостовірні відомості про вартість, вагу та хімічний склад продукції, що імпортується, і здійснювали заміну документів під час митного оформлення.

Надалі імпортовані товари фактично реалізовувалися на адресу підприємств реального сектору економіки. Водночас, з метою виведення валютних коштів за кордон, проведення тіньових розрахунків із постачальниками-нерезидентами, а також підвищення вартості імпортованих ТМЦ, у звітності компанії-імпортера відображалися безтоварні операції з придбання зазначеної продукції у підприємств, що входять до складу транзитно-конвертаційних груп.

Таким чином, протягом 2016-2018 рр. до України було імпортовано металопродукції із заниженням митної вартості на суму понад 70 млн грн.

На підставі постанови суду проведено обшук в офісних і складських приміщеннях, що використовуються учасниками ЦММП, за результатами яких вилучено документи бухгалтерського, податкового обліку та документи зовнішньоекономічної діяльності, що підтверджують злочинну діяльність, і печатки підприємств-нерезидентів. Крім того, виявлено і передано на відповідальне зберігання понад 35 тонн металопродукції, орієнтовною вартістю 490 тис. грн.

Тривають слідчі дії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики