Цензор.НЕТ

26.07.18 20:16

Чехія підтримала декларацію США про невизнання окупації Криму Росією

У Міністерстві закордонних справ Чеської Республіки вітають Декларацію політики США щодо Криму і підкреслюють, що незаконна окупація Кримського півострова є порушенням міжнародного права.

Чехія підтримала декларацію США про невизнання окупації Криму Росією

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ми вітаємо Кримську декларацію Помпео. Незаконна анексія Криму залишається явним порушенням міжнародного права. Трансатлантична єдність має вирішальне значення", - йдеться в повідомленні, опублікованому в четвер увечері в офіційному Твіттер-акаунті МЗС Чехії.

Нагадуємо 25 липня Державний департамент США оприлюднив офіційну декларацію щодо Криму. У документі, підписаному держсекретарем США Майком Помпео, зазначено, що РФ шляхом вторгнення в Україну в 2014 році і спробою окупації Криму намагалася підірвати фундаментальний міжнародний принцип, який поділяє демократична спільнота, що жодна країна не може змінити межі іншої держави силою, що закріплено в Статуті ООН.

"Як ми це робили в Декларації Уеллса в 1940 році (декларація про невизнання входження Литви, Латвії та Естонії до складу СРСР, - ред), Сполучені Штати знову підтверджують свою політику щодо відмови у визнанні претензій Кремля на суверенітет над територією, захопленою силою з порушенням міжнародного права. У згоді з союзниками, партнерами та міжнародною спільнотою Сполучені Штати відкидають спробу Росії захопити Крим і заявляють про необхідність підтримувати цю політику до відновлення територіальної цілісності України", - сказано в "Кримській декларації" США.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики