Цензор.НЕТ

26.07.18 20:27

Велика Британія відмовилася екстрадувати підозрюваного в корупції екс-главу "Укрспецекспорту" Бондарчука, якому надала політичний притулок, - ГПУ

Велика Британія відмовила Україні в екстрадиції колишнього директора Державної компанії "Укрспецекспорт" Сергія Бондарчука на підставі надання йому політичного притулку в цій країні.

Велика Британія відмовилася екстрадувати підозрюваного в корупції екс-главу "Укрспецекспорту" Бондарчука, якому надала політичний притулок, - ГПУ

"Таке рішення стало дещо несподіваним, адже Генеральна прокуратура України зробила все можливе для забезпечення екстрадиції директора державної компанії "Укрспецекспорт" та притягнення його до кримінальної відповідальності за заволодіння майном компанії в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України) та службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 366 КК України)", - цитує Цензор.НЕТ повідомлення прес-служби ГПУ.

Зазначається, що відомством на прохання британських компетентних структур Генеральною прокуратурою України були надані додаткові докази, що підтверджували умисний характер його злочинних дій, а також гарантії щодо належних умов тримання під вартою та справедливого суду.

"Генеральна прокуратура України вдячна команді прокурорів Королівської прокурорської служби за їхні зусилля та співпрацю в рамках окремих запитів про екстрадицію. Чисельні успіхи Генпрокуратури щодо повернення в Україну правопорушників протягом останніх років свідчать, що це є скоріше прикрим виключенням, а не правилом", - впевнені в ГПУ.

Нагадуємо, в січні 2015 року військова прокуратура оголосила про підозру екс-главі держкомпанії "Укрспецекспорт" в 2005-2008 роках Сергію Бондарчуку в заволодінні $7,5 млн коштів держкомпанії.

Бондарчуку було оголошено підозру за ч.5 ст.191 (заволодіння шляхом зловживання службовим становищем чужим майном, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах) та ч.2 ст.366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

У лютому 2015 року МВС України оголосило екс-главу "Укрспецекспорту" в розшук, в червні того ж року на сайті Інтерполу з'явилася інформація про міжнародний розшук Бондарчука "за привласнення або розтрату майна в особливо великих розмірах". У березні 2017 року Генпрокурор Юрій Луценко повідомив про арешт Бондарчука в Лондоні. Разом з тим, за даними Генпрокуратури України, в зв'язку з поданим екс-главою "Укрспецекспорту" проханням про надання йому політичного притулку у Великій Британії, Високий суд Лондона відклав розгляд запиту правоохоронних органів України про його екстрадицію до розгляду запиту про політичний притулок.

Президент Віктор Ющенко в лютому 2010 року указом присвоїв Бондарчуку звання "Герой України" за видатні особисті заслуги перед державою в розвитку ВТС. З вересня 2010 року Бондарчук - член партії "Наша Україна", потім - глава політради партії.

26 липня 2018 року заступник генпрокурора Євген Єнін повідомив, що екс-керівник ДК "Укрспецекспорт" Сергій Бондарчук, якого звинувачують в Україні в розтраті майна в особливо великих розмірах, отримав політичний притулок у Великій Британії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики