"Вселенський патріархат на вашому боці", - представник Константинополя Еммануїл про надання автокефалії

10969 178
"Вселенський патріархат на вашому боці", - представник Константинополя Еммануїл про надання автокефалії

Представник Його Святості Вселенського патріарха Варфоломія митрополит Гальський Еммануїл у виступі на урочистостях із нагоди 1030-річчя від дня хрещення Київської Русі-України підкреслив, що Вселенський патріархат "не полишить чад своїх українських необороненими і на призволяще кинутими".

Про це Цензор.НЕТ повідомили у прес-службі глави держави.

"Вселенський патріарх не може залишатися сліпим і глухим до звернень, які повторюються вже понад чверть століття", - наголосив митрополит Еммануїл. "Чада Української церкви та її провідники мають право на своє місце серед церков", - додав він.

"Материнська церква вже винесла ухвалу 20 квітня цього року, а саме: розпочати процедуру для досягнення остаточної мети - надання автокефалії Українській православній церкві", - сказав представник Вселенського патріарха Варфоломія. Він додав, що це стало можливим після звернення української влади, Президента України, "що є наступником політичної структури Київської Русі".

"Ми впевнені в тому, що Вселенський патріархат на вашому боці. Ви не будете сиротами, бо матір-церква знайде вихід для того, щоб долучитися до вашого поступу, вашого успіху, вашого зростання у вірі Христовій", - сказав митрополит Еммануїл.

"Ми висловлюємо надію, що Господь наш справдить і задовольнить усі ваші потреби. Хай буде з вами Боже благословення Господа нашого Ісуса Христа", - сказав митрополит Гальський Еммануїл та передав благословення українському народові від Вселенського патріарха.

Митрополит Еммануїл наголосив на тому, що Вселенський патріархат "не дасть тим, хто ненавидить правду, проводити свої витівки тут, в Україні".

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос про автокефалію Української помісної церкви.

18 квітня він зустрівся із предстоятелем православних церков України та офіційно прийняв для передачі Вселенському патріарху Варфоломію Звернення про надання Українській церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським патріархом української церковної незалежності.

Зі свого боку, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що спроба створення Української помісної автокефальної церкви не дасть результату.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.