Цензор.НЕТ

30.07.18 15:51

"У мене було відчуття, що звітує Радянський Союз у 60-х роках", - правозахисниця Томак про виступ Росії на Комітеті ООН проти катувань

На недавньому засіданні Комітету ООН проти тортур Росія утримувалася від коментарів щодо українських політв'язнів Кремля, а також окупації нею Донбасу і Криму.

"У мене було відчуття, що звітує Радянський Союз у 60-х роках", - правозахисниця Томак про виступ Росії на Комітеті ООН проти катувань

Про це повідомила координаторка "Медійної ініціативи за права людини" Марія Томак в інтерв'ю "Громадському радіо", інформує Цензор.НЕТ.

"Про Крим коментар був очікуваний, по суті не коментували жодну справу, хоча кілька разів згадували Сенцова, згадували Ільмі Умерова, але Росія це не коментувала. Представниця російського МЗС сказала, що "народ Криму зробив свій вибір". У мене було відчуття, що звітує Радянський Союз у шістдесятих роках", - зазначає Томак, яка відвідала засідання комітету, серед іншого, і як експерт програми USAID "Права людини в дії".

Крім того, як зазначає правозахисниця, коли один з доповідачів на тему Росії віце-президент Комітету ООН проти тортур Клод Геллер сказав, що російська армія еволюціонує з точки зору її використання в гібридних конфліктах, згадуючи Сирію, Крим і Донбас. Росія, коментуючи цей закид, сказала тільки про східну Україну в контексті Придністров'я, зазначивши, що всі порушення прав людини "на совісті Придністровської влади, це ж стосується і південного сходу України".

"Ми розуміємо, що представники Російської Федерації просто брешуть. На цьому їх ловили і російські правозахисники", - наголосила Томак.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики