Цензор.НЕТ

30.07.18 17:29

238 суддів уже звільнено або підлягають звільненню за підсумками кваліфікаційного оцінювання, - ВККСУ

Вища кваліфікаційна комісія суддів України продовжує кваліфікаційне оцінювання всіх суддів країни, розпочате в рамках судової реформи. Суддів оцінюють за критеріями компетентності, професійної етики і доброчесності. Станом на 30 липня 2018 року оцінювання завершено щодо 1385 суддів місцевих і апеляційних суддів.

238 суддів уже звільнено або підлягають звільненню за підсумками кваліфікаційного оцінювання, - ВККСУ

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт комісії.

Таким чином, з названої кількості 1147 суддів (83%) успішно пройшли процедуру оцінювання і визнані відповідними займаній посаді.

Інші 238 (17%) суддів підлягають звільненню або вже звільнені, зокрема: 127 суддів (9%) не підтвердили відповідності займаній посаді; 83 судді не склали іспиту та 44 судді не пройшли співбесіди з членами Комісії; 111 суддів (8%) звільнено, з-поміж іншого, за власним бажанням або їхні повноваження під час оцінювання було припинено.

Крім того, щодо 292 суддів розпочато оцінювання, але немає остаточних результатів через оголошення перерви або зупинки кваліфікаційного оцінювання.

"Кваліфікаційне оцінювання дозволяє виявити тих суддів, які не відповідають критеріям компетентності, професійної етики та доброчесності. Із числа суддів, що за його результатами підлягають звільненню, наразі половина не склала оцінювання, а половина йде у відставку сама – таким чином, судова влада проходить процедуру очищення та самоочищення. Ми розуміємо, що у судах через це наявний кадровий голод, тому якомога швидко проводимо рекомендації на призначення та переведення суддів. Наразі 252 судді–"п’ятирічки" вже отримали рекомендації на призначення. Переведення цього тижня до 40 апеляційних судів чекають судді апеляційних інстанцій, які успішно пройшли оцінювання", – повідомив член Комісії Михайло Макарчук.

Він також висловив подяку громадським організаціям та всім, хто надає інформацію про суддів, допомагаючи Комісії у проведенні оцінювання, що сприяє відновленню довіри до судової влади у суспільстві.

Нагадаємо, що кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді запроваджено у межах судової реформи для всіх суддів України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики