Цензор.НЕТ

31.07.18 11:38

Уперше з 2013 року спостерігається зростання зайнятості населення, - в.о. глави Держслужби зайнятості Ярошенко

Порівняно з аналогічним періодом 2017 року, кількість зайнятого населення в Україні зросла на 0,9%.

Уперше з 2013 року спостерігається зростання зайнятості населення, - в.о. глави Держслужби зайнятості Ярошенко

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це на прес-конференції в Києві у вівторок розповів в.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко.

"Ми спостерігаємо, що справді ринок праці на сьогодні, на перше півріччя 2018 року, демонструє певну стабілізацію. Зростання зайнятості населення в нас за державною статистикою відбулося вперше з 2013 року", - зазначив він.

За словами Ярошенка, порівняно з відповідним періодом минулого року, кількість зайнятого населення в Україні зросла на 149 тис. осіб (на 0,9%), а безробіття становить 9,7%.

Водночас він зазначив, що 21,8% українців працюють у "тіні", тоді як минулого року таких було 22,3%.

"На обліку в Державній службі праці сьогодні в нас 304 тис. осіб", - сказав Ярошенко.

За його словами, з них із вищою освітою 47%, а в містах Київ, Одеса, Харків, Суми та Львів у центрах зайнятості з вищою освітою від 85% до 90% безробітних.

"Станом на 27 липня, порівняно з цією датою 2017 року, кількість отримувачів допомоги в країні - 236 тис., це на 8% менше, ніж було в 2017 році", - додав в.о. голови Держслужби зайнятості.

Крім того, він зазначив, що в країні зростає середній розмір виплат допомоги. Так, мінімальна допомога за законом становить 544 грн на місяць, і її отримують 25% безробітних, а максимальна - 7 тис. 48 грн, і її отримують 5% безробітних (минулого року 3%).

"Кількість вакансій у нас значно зросла за останній рік. У нас у базі даних тепер близько 130 тис. вакансій щодня", - наголосив в.о. голови Держслужби зайнятості.

Водночас він наголосив на існуванні великого дисбалансу на ринку праці між пропонованими вакансіями та попитом тих, хто шукає роботу.

Ярошенко зазначив, що нині ринок праці в Україні найбільше потребує слюсарів, електрозварників, токарів, пекарів, водіїв, продавців, кухарів, офіціантів, медсестер, трактористів, працівників з обслуговування сільськогосподарської техніки.

"Ми за півроку змогли перевчити, перекваліфікувати, підвищити кваліфікацію 88 тис. безробітних", - додав Ярошенко.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики