Цензор.НЕТ

31.07.18 17:14

До Сенцова не пустили священика, бо "не бачать доцільності" в цій зустрічі, - російська журналістка Івлєва

Начальник УФСВП по Ямало-Ненецькому автономному окрузі полковник внутрішньої служби Олександр Новіков відмовив отцю Григорію (Міхнову-Вайтенку), єпископу апостольської православної церкви, у зустрічі з Олегом Сенцовим.

Представник України в Тристоронній контактній групі і народний депутат Ірина Геращенко опублікувала в Facebook пост російської журналістки Вікторії Івлєвої, передає Цензор.НЕТ.

Медійниця зазначає, що ФЗ-103 від 20.04.2015 дозволяє священнослужителям, які належать до зареєстрованих в установленому порядку релігійних об'єднань, відвідувати людей, що перебувають у місцях позбавлення волі. "Особиста зустріч може тривати до двох годин кожна, кількість таких зустрічей закон не обмежує. Більш того, за бажання сторін, ця зустріч може проходити наодинці і навіть поза межами чутності третіх осіб", - стверджує журналістка.

Однак єпископ Григорій розповів таке: "Я прилетів у Салехард нічним рейсом із Москви, і відразу поїхав в селище Харп, де міститься УФСВП, - це на іншій стороні Обі, довелося переправлятися на поромі, - і був в управлінні через півтори години.

Зустрів мене полковник Новіков вкрай люб'язно, я показав документи, зокрема, спеціальне направлення, підписане Митрополитом Віталієм, керуючим справами Об'єднання Православних Громад Апостольської Традиції. В цьому направленні сказано, що я призначений відповідальним за ведення роботи в місцях позбавлення волі всього Північно-Західного округу, до якого належить і Ямал. Наше спілкування з полковником йшло зовсім нормально до моменту, поки він не запитав прізвище ув'язненого. Почувши "Сенцов Олег Геннадійович, 1976 р.н.", Олександр Миколайович Новіков просто зінився на виду і заявив мені дослівно так: "Я не бачу доцільності у Вашій зустрічі з Сенцовим!" Мої спроби звернутися до закону, розуму, совісті і милосердя ні до чого не привели, полковник Новіков просто натиснув на кнопку, викликав чергового і віддав йому наказ провести товариша, тобто мене, до дверей".

Вікторія Івлєва зазначає, що єпископ Григорій залишив письмову заяву полковнику Новікову з проханням дозволити зустріч із Сенцовим відповідно до закону, але на 14:00 за московським часом ніхто з ним не зв'язувався. "Немає і реакції місцевої прокуратури, де єпископ Григорій так само залишив заяву про недотримання закону керівництвом ФСВП Ямало-Ненецького АО. Глава Ради з прав людини при Президенті Росії Михайло Федотов і апарат уповноваженої з прав людини РФ Тетяни Москалькової також у курсі того, що сталося", - повідомляє журналістка.

До Сенцова не пустили священика, бо не бачать доцільності в цій зустрічі, - російська журналістка Івлєва 01
До Сенцова не пустили священика, бо не бачать доцільності в цій зустрічі, - російська журналістка Івлєва 02
До Сенцова не пустили священика, бо не бачать доцільності в цій зустрічі, - російська журналістка Івлєва 03

Як відомо, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Олексія Чірнія затримали в окупованому Криму 10 травня 2014 року. У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у нібито створенні на території півострова терористичної організації.

16 травня 2018 року адвокат Сенцова повідомив, що його підзахисний 14 травня оголосив безстрокове голодування. Таким чином Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

Глобальна акція #SaveOlegSentsov на підтримку українських в'язнів Кремля 1-2 червня відбувалась у понад 20 країнах світу. Зокрема, в Києві акція розпочалася з флешмобу - активісти в "тюремних робах" із ланцюгами мовчки пройшлися Майданом, показуючи страждання українських політв'язнів.

8 липня акція на підтримку українських заручників у Росії відбулася на Майдані Незалежності в Києві, 13 липня було організовано масові акції в різних містах світу. У цей день Сенцову виповнилося 42 роки.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики