Іспанські правоохоронці шукають у себе в країні нерухомість нардепа Мартиняка

2559 7
Іспанські правоохоронці шукають у себе в країні нерухомість нардепа Мартиняка

Іспанські правоохоронці за клопотанням детективів НАБУ будуть шукати у своїх нотаріусів документи, які можуть підтвердити право власності народного депутата Сергія Мартиняка на нерухомість, яку він не зазначив у декларації.

Про це стало відомо з постанови Солом'янського районного суду, інформує Цензор.НЕТ.

У матеріалах справи йдеться про те, що слідство дослідило декларації нардепа за 2015-2017 роки і виявило деякі факти, які можуть свідчити про порушення 366-1 статті Кримінального кодексу – про декларування недостовірної інформації. Якщо слідчі доведуть вину Мартиняка, йому загрожують штраф, громадські роботи або позбавлення волі на два роки.

Окрім іншого, зараз слідчі перевіряють інформацію про те, що депутат у 2015-16 роках мав у власності кілька об’єктів нерухомості в Іспанії.

Раніше в медіа оприлюднювалася інформація про те, що на популярному іспанському середземноморському курорті Коста-Брава в нардепа може бути вілла. Тоді ж стало відомо, що його цивільній дружині та мамі належить польська компанія IRC, у якій він також мав активи і не задекларував нічого з вищепереліченого.

Солом’янський суд задовільнив клопотання НАБУ про вилучення документів в іспанських нотаріусів 24 липня. Відповідно до міжнародних домовленостей, співпраця між правоохоронцями двох країн ґрунтується на діючих законах. Це означає, що коли клопоче українська сторона, то робить це відповідно до свого законодавства. В Україні вилучення документів потребує дозволу суду, тому детективи зверталися з відповідним клопотанням і подбали про такий дозвіл для іспанських колег.

Нагадаємо, Сергій Мартиняк - народний депутат України VII та VIII скликань. Родом з Луцька. Член депутатської групи "Воля народу".

Нардеп входить до парламентського комітету з питань аграрної політики і водночас має власні бізнесові інтереси у цій сфері, адже є власником компаній, що спеціалізуються на тваринництві, рослинництві тощо. Наприклад, йому належить істотна частка акцій компанії "Пан Курчак".