Колишню суддю Дніпровського райсуду Києва підозрюють у незаконному арешті двох учасників Майдану 18-19 лютого 2014 року, - ГПУ

1061 67
Колишню суддю Дніпровського райсуду Києва підозрюють у незаконному арешті двох учасників Майдану 18-19 лютого 2014 року, - ГПУ

Генпрокуратура у справах Майдану повідомила про підозру колишній судді Дніпровського районного суду Києва.

Як пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Генпрокуратури, в одному з проваджень ГПУ перевіряє правомірність дій і рішень правоохоронних органів і суду Дніпровського району Києва під час затримання, притягнення до кримінальної відповідальності та застосування заходів щодо 11 осіб у період 18-19 лютого 2014 року.

На підставі зібраних доказів у межах цього кримінального провадження 30.07.2018 у передбачений чинним законодавством спосіб здійснено повідомлення про підозру колишній судді Дніпровського районного суду м. Києва у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ст. 340 (незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, здійснене за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудних ухвал, що спричинило тяжкі наслідки).

"Підозрюваній інкримінується вчинення вищевказаних протиправних дій щодо 2 осіб, котрі були затримані та притягнуті до кримінальної відповідальності нібито за участь у масових заворушеннях із явними і грубими порушення вимог кримінального процесуального законодавства, а нею, як слідчим суддею, постановлено завідомо неправосудне рішення про їх тримання під вартою. Наразі готується клопотання слідчому судді про застосування до підозрюваної відповідного запобіжного заходу та вживаються дії, спрямовані на встановлення її місцеперебування", -зазначено в повідомленні ГПУ.

Зазначається, що раніше в цьому кримінальному провадженні оголошено про підозру у вчиненні аналогічних злочинів у той же період часу колишньому заступнику голови Дніпровського суду Києва. За вказаний епізод протиправного переслідування учасників мітингів і зібрань до суду ще в січні 2017 року направлено обвинувальний висновок щодо п'яти слідчих, заступника і начальника слідчого відділу Дніпровського РУ ГУ МВС України в Києві, а також прокурора відділу прокуратури Києва.

"Судовий розгляд зазначеного обвинувального акта досі не розпочато в зв'язку з постійним поданням і тривалими розглядами заяв про самовідвід суддів Голосіївського районного суду Києва. Крім того, що за цими ж епізодами неправомірних дій притягується до кримінальної відповідальності колишній заступник прокурора Дніпровського району, якого оголошено в розшук та який, за наявною інформацією, наразі перебуває на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим", - інформують у Генеральній прокуратурі.

Досудове розслідування триває. Збираються та перевіряються на предмет достатності для притягнення до кримінальної відповідальності докази щодо співучасників цих та інших злочинів, вчинених під час акцій протесту у 2013-2014 роках.