Цензор.НЕТ

31.07.18 21:19

САП звинуватила НАБУ в розголошенні даних розслідувань і почала кримінальне провадження щодо одного зі слідчих

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) стурбована систематичним розголошенням відомостей, що становлять таємницю досудового розслідування у кримінальному провадженні НАБ України.

САП звинуватила НАБУ в розголошенні даних розслідувань і почала кримінальне провадження щодо одного зі слідчих

Відповідну заяву опубліковано на facebook-сторінці САП, інформує Цензор.НЕТ.

"Наразі встановлено непоодинокі факти передання інформації, зокрема і службових документів працівниками НАБ України третім особам. Одним із народних депутатів України в засобах масової інформації та соціальних мережах нещодавно поширено спотворену інформацію щодо ходу та результатів досудового розслідування окремих кримінальних проваджень", - зазначають у САП, підкреслюючи, що "висвітлюючи такі дані, народний депутат України підтверджує свою обізнаність з витягами зі службових документів НАБ України".

У вказаних документах містилися відомості про осіб, суб’єктів господарювання, які можуть бути причетними до низки злочинів, та наразі відпрацьовуються в межах проведення слідчих (розшукових) дій та міжнародно-правової допомоги, а також інша інформація, яка становить таємницю досудового розслідування та не підлягає розголошенню.

"Аналогічні випадки здійснюються систематично та стосуються низки досудових розслідувань НАБ України. Характер оприлюдненої інформації свідчить про те, що відповідний народний депутат України отримує відомості, які становлять таємницю досудового розслідування безпосередньо від службових осіб НАБ України ще на стадії погодження відповідних процесуальних рішень. Зокрема, за наслідками однієї із публікацій підозрюваній особі стало відомо про те, що стосовно неї вирішується питання про повідомлення про підозру ще до фактичного ухвалення такого рішення, унаслідок чого ця особа покинула територію України з метою уникнення кримінальної відповідальності",- повідомляюють у САП.

Систематичні витоки інформації щодо стану досудового слідства унеможливлюють виконання завдань кримінального судочинства та суперечать вимогам чинного законодавства.

З огляду на викладене Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою за фактом розголошення даних досудового розслідування, вчиненого слідчим, працівником оперативно-розшукового органу незалежно від того, чи брала ця особа безпосередню участь в оперативно-розшуковій діяльності, досудовому розслідуванні внесено відомості до ЄРДР за ч. 2 ст. 387 КК України.

"З огляду на викладене Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою за фактом розголошення даних попереднього розслідування, здійсненого слідчим, працівником оперативно-розшукового органу незалежно від того, брало ця особа безпосередню участь в оперативно-розшуковій діяльності, досудовому розслідуванні, внесено відомості до ЄРДР за ч. 2 ст. 387 КК України. Досудове розслідування в зазначеному кримінальному провадженні вирішено доручити детективам Управління внутрішнього контролю НАБ України", - інформують в САП, висловлюючи надію, що вищевказані обставини будуть всебічно, повно і неупереджено розслідувані в розумний термін.

САП звинуватила НАБУ в розголошенні даних розслідувань і почала кримінальне провадження щодо одного зі слідчих 01
САП звинуватила НАБУ в розголошенні даних розслідувань і почала кримінальне провадження щодо одного зі слідчих 02

Нагадаємо, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів 26 липня після розгляду справи про відсторонення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького вирішила не звільняти його. Главі САП оголошено догану.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики