У Facebook заявили, що викрили нове втручання перед виборами США

6129 34
У Facebook заявили, що викрили нове втручання перед виборами США

У соцмережі Facebook розповіли, що викрили нову скоординовану кампанію політичного впливу, щоб ввести користувачів в оману й організувати мітинги напередодні виборів Конгресу США в листопаді цього року.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє Reuters.

У соцмережі зазначили, що вже деактивували десятки підроблених сторінок і акаунтів. Зокрема, видалили 32 сторінки й облікові записи Facebook та Instagram. Їх усунули в рамках боротьби з іноземним втручанням у вибори США.

У Facebook зазначили, що їх дослідження ще перебувають на ранній стадії і вони не знають, хто стоїть за цією інформаційною кампанією до виборів 2018 року, які визначать, чи зможе республіканська партія утримати контроль в Конгресі США.

Водночас представники соцмережі розповіли, що один відомий аккаунт з "фабрики тролів з Ольгіно", або "Агентства інтернет-досліджень" (офіційна назва однієї з викритих відповідних установ. - Ред.) був коадміністратором однією з фальшивих сторінок протягом семи хвилин.

Однак у соцмережі вирішили, що цього недостатньо для того, щоб приписати цю інформаційну кампанію російському уряду.

Головний операційний директор Facebook Шеріл Сендберг розповіла, що спроби маніпулювати громадською думкою, імовірно, стануть більш складними через перевірки в соцмережі, назвавши їх "гонкою озброєнь".

Зазначається, що більш 290 000 облікових записів у соцмережі підписалися як мінімум на одну з відкритих сторінок. Також було витрачено близько 11 000 доларів США на 150 реклам у соцмережі.

З травня 2017 року на цих викритих сторінках створили близько 30 повідомлень про події.

Співробітникам соцмережі вдалося виявити підозрілу активність щодо не менше двох подій - запланованого наступного тижня у Вашингтоні контрпротестного мітингу "Unite the Right II" і #AbolishICE - кампанії в соціальних мережах, спрямованої на агентство імміграції та митного контролю США.

У листопаді 2018 року в США повинні переобирати нижню палату Конгресу США - Палату представників, а також третину складу Сенату. Крім того, переобиратися будуть 39 губернаторів штатів і територій, а в ряді штатів відбудуться інші місцеві вибори.