Цензор.НЕТ

03.08.18 15:18

Викрито схему розкрадання коштів комунальних підприємств Харківської міськради: обіг конвертаційного центру становив понад 200 млн грн

Працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Харківській області спільно зі співробітниками Нацполіції та УСБУ в Харківській області, в рамках кримінального провадження за ст.191 КК України викрито низку суб'єктів господарювання в місті Харкові, які через раніше створений ними конвертаційний центр розкрадали бюджетні кошти комунальних підприємств Харківської міської ради.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі ДФС.

У рамках зазначеного кримінального провадження, яке розслідується ГУ НП у Харківській області, на підставі доручень та ухвал суду проведено 16 санкціонованих обшуків, зокрема шість із них - в офісних приміщеннях цих суб’єктів, та в десяти домоволодіннях керівників зазначених підприємств. У ході більшості обшуків вилучені необхідні слідству докази, що доводять здійснення протиправної діяльності.

Встановлено, що тіньовий обіг "конвертаційного центру" становив понад 200 млн грн. Схема діяла таким чином: низка підприємств, зокрема комунальної форми власності, перераховували безготівкові кошти на рахунки підконтрольних організаторам 15 компаній нібито за придбані товари і послуги. У подальшому, кошти знімалися готівкою і за вирахуванням певного відсотка від проконвертованої суми, передавалися замовникам незаконної послуги, таким чином здійснювалося розкрадання бюджетних коштів територіальної громади.

Кримінальні провадження щодо трьох учасників самого "конвертаційного центру" у травні були направлені до суду з обвинувальним актом за ст.28, 205 КК України.

Розслідування триває, продовжуються заходи, спрямовані на встановлення осіб, причетних до вчинення злочину, та відшкодування завданих державі збитків, вивчається можливий зв'язок між керівниками зазначених суб’єктів господарської діяльності та комунальних підприємств.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики