Цензор.НЕТ

06.08.18 09:51

Заступник Кличка Пантелеєв підтримав ініціативу "Київспецтрансу" щодо будівництва сміттєпереробного заводу

Місто підтримає ініціативу ПрАТ "Київспецтранс" щодо будівництва заводу з переробки відходів.

Заступник Кличка Пантелеєв підтримав ініціативу "Київспецтрансу" щодо будівництва сміттєпереробного заводу

Як передає Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

Він зазначив, що до КМДА надійшов лист від акціонерів ПрАТ "Київспецтранс".

"Київ продовжує роботу, аби поступово зменшити рівень захоронення та збудувати перший технологічний завод із переробки сміття. Міське підприємство "Київкомунсервіс" уже проводить конкурс з визначення інвестора для будівництва сміттєпереробного заводу. Крім того, акціонери ПрАТ "Київспецтранс" звернулися до КМДА з пропозицією будівництва сміттєпереробного заводу потужністю 450 тисяч тон на рік. Ця потужність дозволить у перспективі переробляти обсяги сміття, що йдуть щороку на захоронення на полігон №5 під Києвом", - пояснив він.

Він заявив, що з урахуванням планів міста рекультивувати (закрити) полігон, пропозиція актуальна й необхідна.

"Ми погодили проекти рекультивації: будівництва захисних дамб та збільшення потужності обладнання для переробки токсичного фільтрату. Найближчим часом на це будуть виділені кошти.На мою думку, пропозиція стане прикладом державно-приватного партнерства, яке активно використовують країни Європи, наприклад, сусідня Польща. Плануємо детально вивчити умови   "Київспецтрансу" на нараді з профільними підрозділами КМДА", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше на загальних зборах акціонерів ПрАТ "Київспецтранс" було ухвалено рішення направити до КМДА лист із пропозицією про необхідність розробки проекту будівництва сміттєпереробного заводу. Будівництво заводу дасть можливість вирішити проблему захоронення сміття. Так, 1 жовтня 2018 року відповідно до рішення Київради 5-й полігон у Підгірцях має бути закритий і законсервований. Полігон у Підгірцях, куди звозять більшу частину сміття з Києва, уже не перший рік переповнений.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики