Цензор.НЕТ

06.08.18 22:40

До 2030 року в Україні має на третину знизитися смертність від найбільш поширених неінфекційних хвороб, - Супрун

Понад 80% смертей в Україні викликана хворобами системи кровообігу, новоутвореннями, хронічними обструктивними хворобами легенів, діабетом.

До 2030 року в Україні має на третину знизитися смертність від найбільш поширених неінфекційних хвороб, - Супрун

Як зазначає у своїй публікації у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, це ті хвороби, які в багатьох випадках викликає неправильний спосіб життя, інформує Цензор.НЕТ.

"Якщо щодня переїдати, напихатися солодким і солоним, вживати алкоголь, курити, недосипати, не вакцинуватися та не займатися спортом - життя триватиме коротше, ніж воно могло б. Тому здоровий спосіб життя має бути пріоритетом для кожного. А щоби забезпечити це, держава вперше системно впроваджуватиме заходи з профілактики хвороб, що викликані не інфекціями, а способом життя та умовами довкілля", - зазначено в публікації.

Згідно з Національним планом заходів щодо неінфекційних захворювань, ухваленим Кабміном, уже до 2030 року має на третину зменшитися передчасна смертність від найбільш поширених неінфекційних хвороб; мінімум на 10% - зловживання алкоголем; на 10% - поширеність низької фізичної активності, на 30% - споживання солі; до показника 18,5% - поширеність вживання тютюнових виробів населенням у віці понад 15 років, на 25% - смертність від ДТП, а також зупинитися ріст захворюваності на ожиріння і діабет.

На практиці це означатиме роботу над вдосконаленням законодавства системи охорони здоров'я і запуск навчальних програм щодо здорового способу життя. "Зміни будуть спрямовані на повну заборону реклами та інших видів стимулювання продажу тютюнових виробів, алкогольних напоїв, слабоалкогольних та енергетичних напоїв, харчових продуктів, що містять надмірну кількість солі, жирів, цукру та трансжирів. Запроваджуватиметься оподаткування цих продуктів, а для алкоголю та тютюну – податки постійно підвищуватимуться", - йдеться в повідомленні.

Крім того, на центральному рівні та в регіонах розроблятимуться інформаційні кампанії, які інформуватимуть громадян про:

- шкоду куріння та зловживання алкоголем;
- користь здорового харчування;
- фізичну активність (мінімум 30 хвилин на день);
- правила безпеки дорожнього руху;
- небезпеку нестачі сну і відпочинку, тривалого психоемоційного напруження та втоми;
- негативний вплив забрудненого довкілля.

Також посилюватимуться програми, спрямовані на профілактику і раннє виявлення хвороб, від яких найчастіше помирають українці.
Це цукровий діабет, серцево-судинні хвороби, рак, хронічні форми респіраторних захворювань. Ключову роль у досягненні результатів має зіграти регулярний контакт українців з їхніми сімейними лікарями.

Це довготривала національна кампанія, яка впроваджуватиметься МОЗ разом з іншими міністерствами й владою на місцях.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики