Цензор.НЕТ

06.08.18 23:58

ООН і Генасамблея мають показати потужну позицію щодо конфліктів і посилити тиск на Росію, що їх спровокувала - Юрій Вітренко

Міжнародне співтовариство щодо РФ має використовувати і дипломатичні інструменти, і санкції, оскільки російський режим розуміє лише мову сили.

ООН і Генасамблея мають показати потужну позицію щодо конфліктів і посилити тиск на Росію, що їх спровокувала - Юрій Вітренко

Про це заявив тимчасовий повірений України Юрій Вітренко в ООН під час заходів, присвячених 10-й річниці початку російсько-грузинської війни, інформує Цензор.НЕТ.

"Міжнародна спільнота має поєднувати дипломатичні інструменти з набагато більш потужними цільовими санкціями, а також ізоляцію російських політичних лідерів і олігархів. Зрештою, усі ми знаємо, що російський режим розуміє лише мову сили", - підкреслив представник України.

Він також закликав ООН до активізації в процесі вирішення конфліктів, ініційованих Росією в Грузії, Україні, Молдові та інших місцях.

"Незважаючи на наявність відповідних механізмів, таких як Женевські міжнародні дискусії, Нормандський формат чи Тристороння контактна група, Рада Безпеки ООН і Генасамблея мають продемонструвати значно потужнішу позицію щодо конфліктів і посилити тиск на Росію", - заявив Вітренко.

Однак для мирного вирішення конфліктів у регіоні та світі важливіша, за словами дипломата, - послідовна й консолідована політика міжнародної спільноти щодо російської окупації та анексії.

"Першим кроком повинна стати деокупація грузинських та українських територій, скасування визнання так званої незалежності Абхазії і Південної Осетії і виконання всіх інших зобов'язань за чинними угодами", - зазначив Вітренко.

На думку української сторони, у Росії як держави-окупанта є зобов'язання за міжнародним правом перед населенням Криму, Донбасу, Абхазії і Південної Осетії.

"Вона несе повну відповідальність за наслідки своїх міжнародно-протиправних дій і буде платити за завдану шкоду", - резюмував представник Місії України при ООН.

Нагадаємо, у середу, 8 серпня 2018 року, виповнюється 10 років з початку прямої збройної агресії Російської Федерації проти Грузії. У МЗС України закликали Російську Федерацію виконати свої зобов'язання щодо Угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року, вивести військові підрозділи з окупованих територій Грузії (Абхазія та Цхінвальський регіон) і здійснити інші заходи щодо демілітаризації і деокупації цих територій.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики