Цензор.НЕТ

09.08.18 16:35

Терентьєв заперечує, що фірма цивільної дружини заступника голови АП Філатова може забезпечити будь-яке рішення в АМКУ: "Це, найімовірніше, маркетинг"

Глава Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв заперечує, що заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов, який курирує правову реформу в державі, може забезпечити будь-яке рішення в АМКУ через підконтрольну йому юридичну фірму AEQUO.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це Юрій Терентьєв заявив в інтерв'ю редактору БізнесЦензора Сергію Головньову.

Нагадаємо, що в мережі з'явилося листування зі зламаної пошти Анни Бабич, партнера юридичної фірми AEQUO, яка є цивільною дружиною заступника голови Адміністрації Президента Олексія Філатова та кумою першого заступника Терентьєва Марії Ніжнік.

У своєму листі Бабич нібито обіцяє вирішити питання покупки російським фондом 50% + 1 акцій українського телекомунікаційного гіганта "Дата-Груп". Вона пише, що "має системний досвід роботи з АМКУ".

Терентьєв заперечує, що фірма цивільної дружини заступника голови АП Філатова може забезпечити будь-яке рішення в АМКУ: Це, найімовірніше, маркетинг 01
Терентьєв заперечує, що фірма цивільної дружини заступника голови АП Філатова може забезпечити будь-яке рішення в АМКУ: Це, найімовірніше, маркетинг 02
Терентьєв заперечує, що фірма цивільної дружини заступника голови АП Філатова може забезпечити будь-яке рішення в АМКУ: Це, найімовірніше, маркетинг 03

"Це неправда. Я дійсно знаю Олексія Філатова, я з ним спілкуюся як із заступником глави АП. АМКУ - це орган, згідно із законом підконтрольний президенту. Але говорити про те, що якась юрфірма має ексклюзивні права на представництво в АМКУ - це неправда. Лист, про який ви говорите, - найімовірніше, маркетинг. Покажіть мені юридичну фірму, яка скаже клієнтам, що вона важко вирішує питання в АМКУ", - заявив Терентьєв.

Відповідаючи на питання, які справи в АМКУ юрфірма AEQUO супроводжувала як юридичний консультант, глава відомства зазначив: "Подивімося так. Є 45 днів, які дані АМКУ на рішення щодо дозволу про концентрацію часток у корпоративній власності компаній. Припустимо, що фірма "А" постійно подає заяви і вони постійно розглядаються протягом 20 днів. Відсоток відмов щодо неї мінімальний. А у юрфірми "Б"- не так. Терміни затягуються, відсоток відмов великий. Це ж відразу стане відомо, тому що всі компанії підуть до фірми "А". Оскільки це інтерв'ю, я пропоную шановним юристам, які зіткнулися з упередженим ставленням до себе в АМКУ: будь ласка, пишіть на email пану Головньову і проінформуйте його про такі факти. Після піврічного періоду я готовий це відстежити".

Окрім цього, Терентьєв підтвердив, що фірма цивільної дружини Філатова Анни Бабич часто звертається за отриманням дозволів на концентрацію.

"Наскільки я знаю, AEQUO спеціалізується на M&A (злиття і поглинання. - Ред.). Відповідно у неї і більше заяв", - заявив Терентьєв.

На прохання прокоментувати той факт, що фірма AEQUO була створена через два дні після того, як Філатов у 2014 році перейшов на роботу в Адміністрацію Президента, глава АМКУ заявив: "Я вам можу сказати за себе. Якогось специфічного ставлення до цієї фірми або до будь-якої іншої у мене немає. І преференцій у будь-яких юристів немає".

Терентьєв також заперечує, що більшість справ, які супроводжує AEQUO, розписує на себе.

"Це неправда. Раніше я дуже мало розписував справ про концентрацію на себе. Але до мене почали доходити чутки, що деякі заявники наперед знають, на кого буде розписано заяву. Це логічно. Якщо ти займаєшся ринком мишоловок і подаєш заяву, пов'язану з цим ринком, то ти потрапиш до держуповноваженого, який спеціалізується на ринку мишоловок. Приблизно чотири місяці тому я вирішив контрольно цю практику змінити. І деякий час близько 60-70% концентрацій розписував на себе. Я хочу бачити, як департамент концентрації відпрацьовує питання взаємодії із заявниками. Хочу зрозуміти, чому один держуповноважений постійно відмовляє в прийомі документів, а інший постійно приймає ", - заявив Терентьєв.

Раніше журналіст Юрій Ніколов навів приклади, як клієнти Бабич у досить спірних питаннях отримували безпроблемні рішення в АМКУ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики