Цензор.НЕТ

10.08.18 16:20

Заарештовано квартири активістів, які виступають проти будівництва АЗС біля будинків на Позняках. Депутат Новіков заявляє про сфабриковану справу проти нього. ДОКУМЕНТ

Суд зняв арешт з ділянки, на якій відбувалося скандальне будівництво АЗС на вул. Ревуцького в Києві. Проти депутата й активістів, які намагалися не допустити будівництва АЗС поблизу житлових будинків, відкрито кримінальне провадження. Квартири трьох активістів заарештовано через позов забудовника.

Заарештовано квартири активістів, які виступають проти будівництва АЗС біля будинків на Позняках. Депутат Новіков заявляє про сфабриковану справу проти нього. ДОКУМЕНТ

Як повідомляє Цензор.НЕТ, рішення про зняття арешту з ділянки суд ухвалив 21 червня.

Проти депутата Київради Олексія Новікова ("Єдність") порушено кримінальне провадження за заявою дільничного Олексія Тарасюка, який стверджує, що депутат нібито його побив.

Йдеться про події в ніч на 5 жовтня 2017 року, коли "Національний корпус" розгромив недобудовану АЗС на Ревуцького, 8. Провадження проти Новікова відкрито за ч. 2 ст. 345 КК (умисне нанесення тілесних ушкоджень співробітнику поліції, який був при виконанні службових обов'язків). До того ж заява Новікова про побиття поліцією і спробу незаконного затримання залишилася без розгляду. За цією справою відбулися перші судові засідання.

"У справі сказано, що до нього підійшов невідомий, тобто я. Нібито агресивно налаштований, нібито вдарив його, а він нібито попросив мене піти геть, - розповів Новіков. - Потім я нібито ще два рази його вдарив, після цього кинув каменем йому в голову і втік, а далі мене затримали. Такі його пояснення. При цьому до справи докладено відео інциденту. На ньому видно, що він був просто одягнений у чорну форму без будь-яких розпізнавальних знаків. Там видно, що я не те що не матюкаюся , а навіть розмовляю з ним на "ви": "Будь ласка, представтеся". Там видно, що він належним чином не представляється. Ба більше! Поруч перебував співробітник поліції, у якого на спині було написано "поліція", який дістав посвідчення, хоча я і не просив. І на відео видно, як той перший закриває рукою це посвідчення, хоча в законі йдеться , що правоохоронці повинні представлятися. Так ось, він мене випихав, при чому, можу сказати, що було боляче - бив плечем у груди. Він ще писав у заяві, що я весь час наступав, хоча на відео видно, що я постійно відступаю або намагаюся обійти. Також писав, що два місяці лежав у лікарні".

Пізніше, як стверджує Новіков, Тарасюк свої показання змінив. "Після фігурант дав пояснення, з яких випливає, що він сховав нагрудний знак у кишеню, адже боявся, що його зірвуть. Також він говорив, що я бив його не три рази, а раз, і що каменем не кидав. Свідки - чотири співробітники поліції. Якщо ви почитаєте ці свідчення, то видно, що вони ніби під диктовку написані. Адже будь-яку ситуацію кожен опише різними словами", - розповів він.

Також, за словами Новікова, побої наносив сам Тарасюк під час затримання депутата:

"Під час затримання він мене активно бив. У мене руки були застебнуті наручниками за спиною. Спершу били лежачи. Потім мене посадили і він бив ногою по обличчю. Поки лежав, мені закрили пальцем ніздрі, я не міг дихати, відкрив рот, мені бризнули в рот балончиком. Потім намагалися засадити в патрульну машину, до того ж були погрози і мати. Їм почали кричати: ви б'єте депутата. Ті відповіли: "Нам все одно - депутат це чи ні, це громадянин України. Зараз ми з тобою у відділку розберемося". Скажу чесно, було страшно. У мене забрали рюкзак, у якому лежали проекти рішень. Намагалися заштовхати в машину, якось я вирвався. Утік із наручниками за спиною. Потім підбігли хлопці, допомогли мені ножем ці наручники зрізати. Потім я повернувся на заправку, шукав цю людину, її не знайшов. Ходив серед поліції, ніхто мене не затримував".

Новіков написав заяву в поліцію, приклавши довідки з лікарні про побої, однак провадження у його побиття не біло відкрито.

"З усіма довідками о 4 годині ранку я поїхав в поліцію і подав заяву про те, що я був побитий співробітниками поліції, яких я просив розпізнати. У мене забрали всі довідки. Унаслідок цього, через якийсь час до мене прийшли співробітники поліції, аби вручити мені підозру. Я її отримав. Питаю, на якому етапі моя заява, яку я реєстрував. Кажуть: ви там не постраждалий, а свідок. Тобто свідок того, що мене побили. Де зараз мої довідки - також не змогли відповісти. Зараз буду знову робити довідки, піднімаючи виписки з історій", - розповів депутат.

Окрім цього, Новіков стверджує, що Тарасюк, ймовірно, перебував на місці подій незаконно:

"У матеріалах справи зазначено, що йому (Тарасюку - Ред.) був оформлений наряд, він був в одязі поліцейського і виконував функції захисту. Коли я почав знайомитися з матеріалами справи, побачив виписку наряду на 5 осіб. А цей Тарасюк дописаний рукою шостою людиною . Тобто він там був незаконно".

Крім того, проти трьох членів ініціативної групи щодо недопущення будівництва АЗС поблизу житлових будинків також порушено провадження за позовом забудовника "Гуель-парк". У травні 2017 року як запобіжний захід на їхні квартири накладено арешт.

За словами члена ініціативної групи Ірини Гудилин, чию квартиру арештовано, арешт був накладений Святошинським судом, хоча всі активісти живуть у Дарницькому.

"У травні 2017 роки нам надійшли листи про те, що ми нібито заважаємо господарській  діяльності. Хоча в мене є довідка, що я була на роботі в той час, а інша активістка - зовсім сиділа вдома з маленькою дитиною. Вони взяли наші дані в КМДА з приводу нашої ініціативи. Ми це знаємо, тому що в справі є аркуш щодо ініціативи. Вони повинні були подавати позов до Дарницького районного суду. Але, ймовірно, почали шукати суддю, який погодився б відкрити проти нас справу за відсутності доказів. І знайшли в Святошинському районі. Але потрібно було, щоб хтось із нас жив у тому районі - щоб мати право подати позов туди. І вони знайшли бабусю, у якої син свого часу заклав квартиру під кредит, і не виплатив його. Чорні колектори відібрали квартиру. І ось з цієї справи вони витягли дані паспорта, ідентифікаційного коду. Від її імені надрукували лист, ніби вона писала в нашу групу, що вона проти спорудження АЗС. Так наша справа потрапила до  Святошинського суду", - зазначила вона.

Вища рада правосуддя оголосила догану судді Тетяні Величко, яка ухвалила рішення про арешт квартир. Вона написала відвід від цієї справи. Призначено суддю Миколу Сенька, який виніс рішення на користь активістів, відмовивши забудовнику в позові.

Заарештовано квартири активістів, які виступають проти будівництва АЗС біля будинків на Позняках. Депутат Новіков заявляє про сфабриковану справу проти нього 01

"Гуель Парк" подав апеляцію, рішення про зняття арешту з квартир зупинено.

Заарештовано квартири активістів, які виступають проти будівництва АЗС біля будинків на Позняках. Депутат Новіков заявляє про сфабриковану справу проти нього 02

Нагадаємо, конфлікт навколо будівництва на Ревуцького триває понад рік. Там відбулося кілька мітингів, деякі з них завершилися бійкою. Місцеві жителі протестували проти будівництва АЗС в безпосередній близькості до житлових будинків, дитячого садка і зупинки громадського транспорту.

Наприкінці липня 2017-го влада Києва повідомила, що домовилася з компанією "ОККО" про призупинення будівництва АЗС на Ревуцького. Але будівництво заправки не припинилося. У серпні 2017 року прокуратура подала позов про знесення скандальної заправки. Крім того, прокуратура просила суд заборонити будь-які дії, пов'язані з будівництвом на цьому місці.

В "ОККО" наполягають, що цільове призначення ділянки, на якій споруджується АЗС, не змінювалося, а будівництво є законним. Прес-служба підприємства зазначає, що Київрада та її виконавчі органи не ухвалювали жодних рішень про розірвання договору оренди ділянки, на якій здійснюється будівництво. Продовження будівництва в "ОККО" пояснювали відсутністю судових рішень про заборону спорудження АЗС, які набули б чинності.

У ніч на 5 жовтня 2017 року "Національний корпус" і жителі столичних Позняків розгромили недобудовану АЗС на Ревуцького, 8. На момент розгрому заправка була майже готова до введення в експлуатацію.

5 жовтня 2017-го Апеляційний суд міста Києва ухвалив рішення заарештувати ділянку, на якій відбувалося будівництво. У "Галнафтогазі" (ОККО) заявили про відкладення будівництва скандальної АЗС, а також про те, що не можуть нести відповідальність за дії поліції. Наприкінці жовтня було демонтовано бензоколонки.

21 червня 2018 року арешт з ділянки на Ревуцького було знято.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики