Цензор.НЕТ

10.08.18 15:58

Справа ЗТМК: скаргу фірми Фірташа розгляне Донецький апеляційний господарський суд

Донецький апеляційний господарський суд розпочав провадження щодо розірвання угоди про створення ТОВ і повернення державі майна Запорізького титано-магнієвого комбінату.

До 20 серпня учасники мають надати суду свої відозви на апеляційну скаргу, інформує Цензор.НЕТ.

Ухвалу про відкриття апеляційного провадження оприлюднено в Єдиному реєстрі судових рішень.

Позиваються ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" (Україна) та Tolexis trading limited (Кіпр). Відповідачем, що представляє в цій справі інтереси держави, є прокуратура.

Нагадаємо, раніше на базі Запорізького титано-магнієвого комбінату було створено товариство з обмеженою відповідальністю. Це стало можливим унаслідок угоди між Фондом держмайна і фірмою Tolexis Trading Limited з кіпрською реєстрацією, яка належить українському олігарху Дмитрові Фірташу.

Господарський суд у Запорізькій області прийняв ухвалу, якою скасував реєстрацію ТОВ і повернув власність комбінату державі.

Приватні власники заявляли про те, що вважають таке рішення несправедливим, адже вклали багато грошей у погашення боргів державного підприємства.

Позиція прокуратури полягала в тому, що фірма Фірташа мала б бути лише інвестором, але фактично розпоряджалася майном державного підприємства. І вивела з комбінату на оплату своїх же боргів гроші, вкладені у завод як інвестиції.

Tolexis Trading Limited зареєстрована на Кіпрі і входить до диверсифікованої міжнародної групи компаній Group DF, власником і засновником яких є олігарх Дмитро Фірташ. Він часто фігурує в журналістських розслідуваннях та корупційних скандалах, зокрема міжнародного масштабу. Зараз живе в Австрії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики