Цензор.НЕТ

11.08.18 08:37

На закриття справи Кернеса буде подано апеляцію. Дії судді вивчить ВРП, - Геращенко

Народний депутат України Антон Геращенко заявив про те, що на "свавільне рішення" судді Антонова в справі Кернеса буде подано апеляцію, а його дії будуть вивчені Вищою радою правосуддя.

геращенко

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він написав у Facebook.

Геращенко зазначив: "Реваншу не буде! Геннадій Кернес і його "рішали" в судовій системі України рано радіють.

На свавільне рішення судді Антонова про закриття кримінальної справи за обвинуваченням мера Харкова Г.Кернеса у викраденні і насильстві над активістами Євромайдану буде подано апеляцію.

Справа буде розглянута іншими суддями, які, я сподіваюся, встоять перед спокусами та погрозами.

Дії самого судді Антонова будуть вивчені під мікроскопом у рамках дисциплінарного провадження у Вищій раді правосуддя і під час перевірки наявності складу злочину в його діях за ст. 375 Кримінального кодексу (ухвалення завідомо неправосудного рішення).

Суддя Антонов не мав права відмовляти сторонам у справі в проведенні судових дебатів після трьох років слухання справи.

Але, мабуть, це не входило в плани замовника цього цирку. Часу було обмаль. Тому довелося йти на відверте свавілля.

Судова система України перебуває на шляху очищення і вдосконалення, але в ній ще є ті, для кого закон і справедливість - порожній звук.

Ми допоможемо їм піти назавжди з ганьбою і звільнимо дорогу тим, хто буде чесним і сміливим".

Як повідомлялося, 10 серпня суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов розцінив систематичну неявку прокурорів на дебати у справі міського голови Харкова Г.Кернеса і його охоронців В.Бліннікова і Є.Сміцького як відмову від обвинувачення та закрив кримінальне провадження.

"Суд постановив: кримінальне провадження за обвинуваченням Кернеса Геннадія Адольфовича, ... Бліннікова Віталія Дмитровича, ... Сміцького Євгена Миколайовича закрити у зв'язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення у справі", - йдеться в рішенні, оголошеному А.Антоновим у п'ятницю.

У мотивувальній частині документа зазначається, що неявка прокурорів, потерпілих та їхніх представників у судові дебати порушує принцип змагальності сторін та принцип рівності всіх перед законом і судом. Крім того, сторона обвинувачення такою поведінкою порушує принцип поваги до людської гідності.

"Оскільки судом вичерпані можливості забезпечення участі прокурорів і потерпілих у такій важливій стадії судового процесу, як судові дебати, суд позбавлений можливості ухвалити остаточне рішення за суттю обвинувачення, тому слід звернутися до можливості застосування аналогії права в кримінальному процесі", - йдеться в рішенні суду.

Проаналізувавши норми національного і міжнародного права, суд дійшов висновку, що кримінальне провадження потрібно закрити.

25 січня 2014 року невідомі напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану в Харкові. Того ж дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО "Батьківщина") заявив про викрадення двох активістів Євромайдану - Олександра Кутяніна і Сергія Ряполова "після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса" біля готелю "Національ". Пізніше відділ зв'язків із громадськістю ГУ МВС України в Харківській області повідомив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.

2 березня 2015 року Г.Кернес був повідомлений про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.ч. 2, 3 ст. 27 ч. 2 ст. 127 (катування), ч.ч. 2, 3 ст. 27 ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України та про завершення досудового розслідування.

Його охоронцям було оголошено про підозру за ч.2 ст.146, ч.2 ст.127, ч.1 ст.129 КК України.

26 березня 2015 року Генеральна прокуратура передала в суд обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо Г.Кернеса і двох його охоронців.

2 квітня 2015 року ВССУ оголосив резолютивну частину ухвали про перенесення розгляду справи Г.Кернеса з Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики