Цензор.НЕТ

12.08.18 08:39

Олега, здається, врятовано, літак із ним вилетів із Салехарда, - журналістка Івлєва

Український режисер і політв'язень Олег Сенцов, який продовжує голодування, залишив колонію, він перебуває в літаку.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала російська журналістка Вікторія Івлєва, інформує Цензор.НЕТ.

"Олега, здається, врятовано! О 23:00 літак із ним вилетів із Салехарда. Сподіваюся, наступна зупинка - Київ. Все!" - повідомила вона.

Олега, здається, врятовано, літак із ним вилетів із Салехарда, - журналістка Івлєва 01

У коментарях під постом перекладач і історик літератури Андрій Чернов зазначив, що є підтвердження від джерела в Лабитнангі.

Олега, здається, врятовано, літак із ним вилетів із Салехарда, - журналістка Івлєва 02

Ті ж дані оприлюднила журналістка Марія Філлімор-Слонім із посиланням на друзів сім'ї.

Олега, здається, врятовано, літак із ним вилетів із Салехарда, - журналістка Івлєва 03

"Наразі я не можу ні підтвердити, ні спростувати інформацію про виліт Олега з Лабитнангі. Не дзвоніть, будь ласка, всі і відразу", - написала у Facebook сестра Сенцова Наталія Каплан.

Олега, здається, врятовано, літак із ним вилетів із Салехарда, - журналістка Івлєва 04

Нагадаємо, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Олексія Чірнія затримали в окупованому Криму 10 травня 2014 року. У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у нібито створенні на території півострова терористичної організації.

16 травня 2018 року адвокат Сенцова повідомив, що його підзахисний 14 травня оголосив безстрокове голодування. Таким чином Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

8 серпня сестра українського політичного в'язня Олега Сенцова Наталія Каплан розповіла про його важкий стан: "Усе не просто погано, усе катастрофічно погано. Олег мені через адвоката передав листа, він майже не встає. Написав, що кінець близький, і це він не про звільнення", - написала Н.Каплан на своїй сторінці у Facebook.

Після цього Л.Денісова звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової та голови Ради розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті РФ Михайла Федотова з проханням обговорити будь-які умови обміну українського режисера для його порятунку. Український омбудсмен підкреслила, що ситуація з О.Сенцовим вимагає негайного реагування з огляду на погіршення стану його здоров'я через тривале голодування.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики