Цензор.НЕТ

12.08.18 16:44

Інститут археології України: Проводити розкопки на Поштовій площі без укріплення ділянки небезпечно

Без укріплення ділянки проводити будь-які роботи на Поштовій площі небезпечно.

Інститут археології України: Проводити розкопки на Поштовій площі без укріплення ділянки небезпечно

Про це заявив Інститут археології Національної академії наук України на своєму сайті, інформує Цензор.НЕТ.

У зв’язку з поширенням великої кількості суперечливих повідомлень у ЗМІ щодо ситуації з археологічними розкопками на Поштовій площі в Києві Інститут археології НАН України докладно пояснив свою позицію.

"На особливу увагу заслуговує питання дотримання безпеки інженерних конструкцій на Поштовій площі. Вочевидь влаштування плити є необхідним для того, щоб запобігти виникненню аварійної ситуації на досліджуваній ділянці, а також для мінімізації можливості руйнування архітектурного ансамблю Поштової площі, зокрема церкви Різдва, а також метрополітену, фунікулеру, розташованих поруч будівель.

Це питання вкрай актуальне з огляду на наявність на цій ділянці ґрунтових вод, нетривкі схили Володимирської гірки, постійну вібрацію від метрополітену тощо.

У цьому питанні Інститут археології НАН України покладається не на думку гуманітаріїв та активістів (при всій повазі до їхньої небайдужої позиції), а на фахові висновки проектантів, конструкторів та будівельників, які мають відповідні ліцензії на такі роботи", - йдеться в заяві інституту.

Спеціалісти рекомендують не проводити жодних робіт на об’єкті, доки для безпеки будівельників та археологів не буде встановлена плита.

"Питання влаштування плити, яка має зв’язувати конструкції опорних колон об'єкта будівництва повинне спиратися, передусім, на висновки фахівців НДІ Будівельних конструкцій щодо існування небезпеки аварійної руйнації паль котловану та щодо необхідності влаштування плити для розкріплення паль котловану, яка забезпечить їхню міцність. Всі заяви співробітників ДП "Центр археології Києва" про безпеку подальших робіт без влаштування такої плити є не професійними та безвідповідальними", - пояснюють в Інституті археології НАН України

Нагадаємо, на Поштовій площі планувалося зведення торгово-розважального центру. Однак у процесі будівництва було виявлено унікальні залишки міського прибережного кварталу стародавнього Києва. Відтоді між компанією і київськими активістами триває боротьба за цю територію.

19 квітня Київрада проголосувала за повернення площі місту. Проект було ухвалено в першому читанні. Після цього були спроби продавити до нього правки, згідно з якими площа залишиться за "інвестором", а повноцінного музею на ній не буде.

Крім того, на 7 червня до порядку денного сесії Київради спочатку було внесено питання створення на Поштовій площі музею, проте потім його вилучили.

20 червня активісти знесли ворота будівництва на Поштовій площі і розбили намети.

8 серпня Міністерство культури України розпочало процедуру надання музею на Поштовій площі в Києві статусу пам'ятки національного значення.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики