Цензор.НЕТ

14.08.18 00:10

З 2015 року кількість суддів в Україні зменшилася більш ніж на третину, - ВККСУ

За останні три з половиною роки суддівський корпус зменшився на 3,2 тисячі співробітників.

З 2015 року кількість суддів в Україні зменшилася більш ніж на третину, - ВККСУ

Про це в ефірі Громадського повідомив голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККСУ) Сергій Козьяков, інформує Цензор.НЕТ.

За його словами, коли почав роботу новий склад ВККСУ - три з половиною роки тому - в Україні працювали близько 9 тисяч суддів, а зараз їхня кількість зменшилася до 5,8 тисячі.

"Тому що у нас вимоги були людей і політиків, щоб провести реформу серйозну з двох складових - це очищення й оновлення. На жаль, очищення відбувається набагато швидше, ніж оновлення", - зазначив Козьяков.

Він розповів, що в 2016 році спільно з Національним антикорупційним бюро ВККСУ розпочала процедуру первинного кваліфікаційного оцінювання.

"У прямому ефірі фактично задавали багато неприємних запитань про статки і так далі. Всього 350 суддів оцінили ми спочатку, а за наступні чотири місяці звільнилися за власним бажанням понад 1,5 тисячі суддів", - розповів голова ВККСУ.

Також Козьяков нагадав, що тоді з'явилися електронні декларації, "з яких можна було багато чого довідатися".

Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія суддів України продовжує кваліфікаційне оцінювання всіх суддів країни, розпочате в рамках судової реформи. Суддів оцінюють за критеріями компетентності, професійної етики і чесноти. Станом на 30 липня 2018 року оцінювання завершено щодо 1385 суддів місцевих та апеляційних судів. З них 238 (17%) суддів підлягають звільненню або вже звільнені.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики