Цензор.НЕТ

14.08.18 17:03

Україна ініціює зустріч Москалькової і Денісової в Мінську для розблокування процесу звільнення заручників, - Ірина Геращенко

Українська сторона ініціює зустріч Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової з уповноваженою Росії з прав людини Тетяною Москальковою з в рамках Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі, яка проведе засідання 21-22 серпня в Мінську, для розблокування процесу звільнення заручників.

Україна ініціює зустріч Москалькової і Денісової в Мінську для розблокування процесу звільнення заручників, - Ірина Геращенко

Як передає Цензор.НЕТ, про це в Фейсбуці повідомила перший заступник голови Верховної Ради, представник України в підгрупі з гуманітарних питань ТКГ Ірина Геращенко.

Вона зазначила: "Олег Сенцов продовжує голодування з вимогою звільнити не тільки його, а всіх українських політв'язнів у РФ. Таку ж вимогу і таку позицію на всіх переговорах займає і українська сторона. Нагадую, що згідно з інформацією МЗС та правозахисних організацій, які ретельно документують всі факти незаконного затримання українців, на сьогодні в тюрмах РФ і в окупованому Криму незаконно, з політичних мотивів утримується близько 70 українців і кримських татар. Ще кілька десятків українців-військових і цивільних - незаконно утримують бандформування в ОРДЛО.

Україна так і не отримала відповіді з ініціативи передати РФ 36 росіян - злочинців і терористів заради звільнення наших. Також ми готові помилувати кілька десятків злочинців, причетних до війни на Донбасі в лавах проросійських бандформувань, щоб витягнути наших з ОРДЛО. Ми не розділяємо українців у тюрмах РФ, Криму і Донбасу, пріоритет - звільнення всіх".

Геращенко продовжила: "Представники ОРДЛО в Мінську намагаються розіграти кремлівський сценарій про "обмін всіх встановлених на всіх встановлених", стверджуючи, що в їхніх катівнях лише 20 українців і вимагаючи від нас 300. Шкода, що деякі представники ОБСЄ не заглиблюються в деталі і публічно підіграють цим ганебним і неприпустимим сценаріям".

Вона підкреслила: "Ми наполягаємо на інший формулі: українці, незаконно затримані в РФ - також входять у список встановлених осіб, оскільки весь світ знає, де утримується Сенцов, Сущенко, Балух, Карпюк, Панов, Куку, Кольченко, інші. Вже 4,5 місяця !!!!!! ми чекаємо відповіді РФ на наші пропозиції: заберіть 36 ваших - віддайте наших! Дайте команду вашим маріонеткам в ОРДЛО забрати кілька десятків злочинців і віддати наших героїв".

"Ми зробили пропозицію, щоб український омбудсмен Л. Денісова зустрілася зі своєю візаві з РФ Т. Москальковою 21-22 серпня в Мінську, в рамках ТКГ і робили все для розблокування процесу звільнення утримуваних. Україна до цього готова.

Ми стоїмо на позиції Олега Сенцова і вимагаємо звільнити всіх!", - резюмувала перший віце-спікер.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики