Цензор.НЕТ

14.08.18 20:15

Порошенко оплатив телерекламу на підтримку надання Томосу про автокефалію УПЦ з особистих коштів, - АП

Президент Петро Порошенко оплатив телерекламу на підтримку надання Томосу про автокефалію Української православної церкви з особистих коштів.

Порошенко оплатив телерекламу на підтримку надання Томосу про автокефалію УПЦ з особистих коштів, - АП

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться у відповіді прес-служби Адміністрації на запит Українських Новин.

"На трансляцію телевізійної реклами "Ми - Україна" не було витрачено жодної копійки з державного бюджету України. Ця рекламна кампанія була оплачена за рахунок особистих коштів Петра Порошенка, з яких сплачено всі податки, у відповідності з укладеними договорами з телеканалами", - сказано в ньому.

Також наголошується, що всі витрати, пов'язані з розміщенням телереклами, будуть відображені в декларації Президента за 2018 рік.

Як повідомлялося раніше, 1-3 вересня в Константинополі відбудеться Синаксис - збори всіх верховних архієреїв Константинопольської православної церкви на чолі зі Вселенським Патріархом Варфоломієм. В експертних церковних колах вважають, що на зборах буде порушено питання автокефалії української, а також македонської церкви. У зв'язку з цим очікується різка реакція представників Сербської і Московської церкви відповідно.

На 10 вересня в Константинополі призначено черговий Собор, на якому питання томосу для української церкви може бути оформлено вже юридично. У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати Українській церкві автокефалію.

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що вирішив звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати Томос про автокефалію Української помісної церкви.

18 квітня він зустрівся із предстоятелем православних церков України та офіційно прийняв для передачі Вселенському патріарху Варфоломію Звернення про надання Українській церкві Томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським патріархом української церковної незалежності.

Зі свого боку, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що спроба створення Української помісної автокефальної церкви не дасть результату.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики