Цензор.НЕТ

14.08.18 23:47

"Кремль бреше! Савченко не просила про помилування", - Ірина Геращенко про вимогу влади РФ, щоб Сенцов написав прохання Путіну

Перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко заявила, що для звільнення українського політв'язня Олега Сенцова йому не потрібно писати клопотання про помилування Путіну, оскільки Надія Савченко була звільнена без такого листа.

"Кремль бреше! Савченко не просила про помилування", - Ірина Геращенко про вимогу влади РФ, щоб Сенцов написав прохання Путіну

Як передає Цензор.НЕТ, про це Геращенко написала у Фейсбуці, коментуючи інформацію про те, що мати Сенцова отримала лист із АП РФ, де сказано, що для початку процедури помилування українського політв'язня Олега Сенцова він має самостійно звернутися до президента Росії Володимира Путіна з відповідним проханням.

Вона зазначила: "Кремль бреше! Н. Савченко не просила про помилування! Цинізм, але про її помилування просили родичі вбитих на Донбасі російських журналістів, абсолютно сторонні їй люди. Й нічого, спрацювало, бо то був кремлівський сценарій. Відсутність особистої челобітноі не завадила Путіну помилувати Надію.

Кремлівські нелюди, циніки, вбивці. Путін знає, що Олег ніколи не напише челобітну. РФ реалізовує сценарій повільного вбивства Олега .... В мами Сенцова в неділю був день народження. Вона чекала найбільший подарунок - повернення сина. Отримала мерзотного листа з Кремля".

Нагадаємо, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Олексія Чірнія затримали в окупованому Криму 10 травня 2014 року. У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у нібито створенні на території півострова терористичної організації.

16 травня 2018 року адвокат Сенцова повідомив, що його підзахисний 14 травня оголосив безстрокове голодування. Таким чином Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

8 серпня сестра українського політичного в'язня Олега Сенцова Наталія Каплан розповіла про його важкий стан: "Усе не просто погано, усе катастрофічно погано. Олег мені через адвоката передав листа, він майже не встає. Написав, що кінець близький, і це він не про звільнення", - написала Н.Каплан на своїй сторінці у Facebook.

Після цього Л.Денісова звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової та голови Ради розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті РФ Михайла Федотова з проханням обговорити будь-які умови обміну українського режисера для його порятунку. Український омбудсмен підкреслила, що ситуація з О.Сенцовим вимагає негайного реагування з огляду на погіршення стану його здоров'я через тривале голодування.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики