Цензор.НЕТ

16.08.18 20:40

Обвинувальний акт щодо судді, яка сприяла реалізації арештованого у "газовій справі" майна, направлено до суду, - НАБУ

Детективи НАБУ завершили розслідування стосовно судді Господарського суду Харківської області, яка ухвалила рішення на користь приватного підприємства-учасника схеми з розкрадання газу ПАТ "Укргазвидобування". 16 серпня прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували обвинувальний акт до суду для розгляду по суті.

Обвинувальний акт щодо судді, яка сприяла реалізації арештованого у "газовій справі" майна, направлено до суду, - НАБУ

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу НАБУ.

Суддю підозрюють у прийнятті нею свідомо неправосудного рішення у господарській справі. Зокрема, суддя зобов’язала ПАТ "Укргазвидобування" (100% акцій належать НАК "Нафтогаз України", яка є власністю держави) передати на користь приватного товариства природний газ, попередньо арештований ухвалами слідчого судді у кримінальному провадженні Національного бюро (так звана "газова справа").

"Це рішення підозрювана ухвалила на підставі розгляду зустрічної позовної заяви від приватного товариства, розгляд якого до того ж, відбувся без сплати позивачем судового збору, внаслідок чого державний бюджет недоотримав понад 200 тис. грн", - сказано в повідомленні.

За даними слідства, у межах цієї ж господарської справи суддя задовольнила клопотання представника приватного товариства: зменшила розмір пені, що підлягала стягненню з ТОВ за основним позовом, та відстрочила на один рік виконання рішення щодо стягнення понад 3 млн грн боргу на користь ПАТ "Укргазвидобування" за відсутності документального підтвердження наявності підстав для задоволення такого клопотання.

В подальшому вказане рішення судді господарського суду Харківської області було скасоване постановою Харківського апеляційного господарського суду.

21 березня 2018 року судді повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.364 та ч.1 ст.375 Кримінального кодексу України. 17 травня 2018 року цій особі відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

Нагадуємо, за версією НАБУ, народний депутат України Олександр Онищенко є засновником і керівником злочинної організації, учасники якої в період із січня 2013 року до червня 2016 року включно протиправно заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу. Унаслідок таких дій ПАТ "Укргазвидобування" (100% акцій належать державній НАК "Нафтогаз України") завдано збитків на понад 740 млн грн.

Загалом слідство встановило причетність до участі в "газовій схемі" 29 осіб. Серед них - двоє близьких людей, які виконували роль співорганізаторів, решта - працівники ПАТ "Укргазвидобування", юрист, фінансисти, керівники компаній тощо.

"У рамках досудового розслідування вісім підозрюваних визнали свою провину і уклали угоди про визнання провини. Розслідування ролі ще 12 осіб також завершено: обвинувальні акти щодо них направлено до суду. Семеро підозрюваних, зокрема й організатор корупційної схеми, позбавлений правового імунітету народний депутат, перебувають у розшуку", - повідомляють у НАБУ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики