Цензор.НЕТ

17.08.18 15:57

Суд у Полтаві виправдав полковника ДСНС, який попався на хабарі

Жовтневий районний суд Полтави визнав невинним полковника місцевої служби цивільного захисту ДСНС, якого правоохоронці спіймали на хабарі за сприяння в оформленні документів для ведення бізнесу.

Розмір хабара дорівнював 10 тисячам гривень, інформує Цензор.НЕТ.

За версією слідства, саме таку суму полковник вимагав за те, щоб фізичній особі-підприємцю посприяти в безпроблемному оформленні документів про дотримання правил протипожежної безпеки.

Обіцянку виконав - відправив свого підлеглого, який про домовленості не знав, щоб той походив з документами підприємця по всіх інстанціях і отримав всі необхідні підписи і печатки.

Після цього начальник дослідно-випробувальної лабораторії аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС отримав хабар і пообіцяв надалі теж сприяти підприємцю.

Чоловік, який вручив надзвичайнику гроші, завчасно повідомив про передачу хабара правоохоронцям. Купюри були з позначками.

Суддя ж у вироку зазначає, що виготовлення документів відбувалося незалежно від наявності або відсутності 10000 гривень - дозволи підприємець міг би отримати і так.

Ще один з аргументів, на якому базується визнання невинності, полягає в тому, що чиновника штовхнули на корупційний злочин поліція і підприємець. Слідство не переконало суд у тому, що полковник вимагав хабар, а не став жертвою інтриги. Більш того, в справі йдеться про те, що полковник отримав в руки щільний непрозорий пакет. І не знав, що там гроші. Думав, що пакет порожній.

Рішення з виправдувальним вироком оприлюднено в Єдиному реєстрі судових рішень 15 серпня.

Нагадаємо, міністр юстиції Павло Петренко заявив, що в 2017 році було винесено 1 700 вироків корупціонерам, але не вказав, скільки з них були виправдувальними. Це викликало критику з боку журналістського середовища. Зокрема, журналісти-розслідувачі заявляли, що до відповідальності минулого року притягнуто лише 5 чиновників. Вони отримали дрібні штрафи або умовні строки.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики