Цензор.НЕТ

17.08.18 17:07

Закликаємо російську владу терміново звільнити Сенцова без жодних умов, - посольство США в Україні

Посольство США в Україні підтримало спецдоповідача ООН з прав людини в заклику негайно звільнити незаконно засудженого в Російській Федерації українського політв'язня Олега Сенцова.

Закликаємо російську владу терміново звільнити Сенцова без жодних умов, - посольство США в Україні

Про це йдеться в повідомленні посольства США в Україні в Твіттері, передає Цензор.НЕТ.

"Солідарні з експертами ООН: "Життя Сенцова під неминучою загрозою. Його голодування розпочалося після судового процесу і вироку, які не відповідають стандартам міжнародного права. Ми закликаємо російську владу терміново звільнити його без жодних умов", - йдеться в повідомленні посольства.

Закликаємо російську владу терміново звільнити Сенцова без жодних умов, - посольство США в Україні 01

Нагадаємо, Олега Сенцова затримали в окупованому Криму 10 травня 2014 року. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у нібито створенні на території півострова терористичної організації.

16 травня 2018 року адвокат Сенцова повідомив, що його підзахисний 14 травня оголосив безстрокове голодування. Таким чином Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

8 серпня сестра українського політичного в'язня Олега Сенцова Наталія Каплан розповіла про його важкий стан: "Усе не просто погано, усе катастрофічно погано. Олег мені через адвоката передав листа, він майже не встає. Написав, що кінець близький, і це він не про звільнення", - написала Н.Каплан на своїй сторінці у Facebook.

Після цього Л.Денісова звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової та голови Ради розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті РФ Михайла Федотова з проханням обговорити будь-які умови обміну українського режисера для його порятунку. Український омбудсмен підкреслила, що ситуація з О.Сенцовим вимагає негайного реагування з огляду на погіршення стану його здоров'я через тривале голодування.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики