Цензор.НЕТ

17.08.18 20:32

Суддя Антонов, який закрив справу Кернеса, поскаржився у ВРП на тиск із боку Генпрокуратури і НАЗК

Суддя районного суду Полтави Андрій Антонов, який виніс ухвалу про закриття кримінального провадження щодо мера Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців, звернувся до Вищої ради правосуддя із заявою про тиск із боку Генеральної прокуратури України.

Суддя Антонов, який закрив справу Кернеса, поскаржився у ВРП на тиск із боку Генпрокуратури і НАЗК

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на сайт ВРП.

"Ще до розгляду питання законності цього визначення вищими інстанціями, в порушення вимог ст.124 Конституції України, які обумовлюють, що правосуддя здійснюється виключно тільки судами, через ЗМІ, телебачення, брифінги представниками Генеральної прокуратури України заявлено про незаконність цього визначення, тим самим цілеспрямовано здійснено тиск і дискредитація мене, як судді особисто і всієї судової гілки влади в очах суспільства", - йдеться в заяві Антонова.

Суддя вважає, що про тиск із боку Генпрокуратури свідчить заява про порушення щодо нього кримінального провадження відразу ж після оголошення ухвали про закриття "справи Кернеса".

"Не зважаючи на те, що ніхто з прокурорів Генеральної прокурори України не був присутній на оголошенні судом цього визначення, практично відразу, 10.08.2018 року представники Генеральної прокуратури України під час брифінгу повідомили, що проти мене, як судді, відкрили кримінальне провадження за ст. 375 КК України, яка передбачає кримінальну відповідальність за винесення свідомо неправосудного вироку, визначення або постанови", - пише суддя.

Антонов вважає розправою за постанову і заяву Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) про повну перевірку декларацій.

"Крім того, саме цього дня - 10.08.2018 року - Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило про повну перевірку поданих мною декларацій про доходи за 2015, 2016 і 2017 роки. Такі дії я пов'язую з ухваленим мною рішенням у справі з обвинувачення мера Харкова... і розцінюю як розправу за винесене рішення", - йдеться в заяві Антонова.

У висновку суддя просить ВРП вжити заходів із забезпечення незалежності суддів. "На підставі викладеного вище, відповідно до глави 10 закону України "Про Вищу раду правосуддя", прошу вжити заходів із забезпечення незалежності суддів і авторитету правосуддя", - йдеться в заяві.

Це вже третє звернення судді Антонова у ВРП у зв'язку з тиском у справі Кернеса. У липні він скаржився на тиск із боку прокурора, а також потерпілого, його захисника і громадських активістів.

Нагадаємо, Київський районний суд Полтави закрив кримінальне провадження у справі мера Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців Віталія Бліннікова і Євгена Сміцького, яких звинувачували в тортурах активістів Майдану в 2014 році. Суддя пояснив, що рішення було прийнято після того, як прокурори сім разів поспіль не з'явилися в суд.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики