Цензор.НЕТ

18.08.18 14:02

Помер сьомий Генсек ООН Кофі Аннан

Колишній Генеральний секретар ООН і лауреат Нобелівської премії миру Кофі Аннан помер у віці 80 років.

Помер сьомий Генсек ООН Кофі Аннан

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ВВС.

Кофі Аннан став генсеком ООН в 1997 році і керував організацією протягом десяти років. У 2001 році він отримав Нобелівську премію миру. Аннан після відходу з посади генсека ООН займався вирішенням конфлікту в Сирії в статусі спецпосланця ООН, а також керував власним фондом і очолював правозахисну організацію "Старійшини", створену Нельсоном Манделою.

Аннан родом із Гани, він народився в аристократичній родині і здобув гарну освіту - спершу на батьківщині, а потім у США і Швейцарії. З 1962 року він працював у різних структурах ООН, зокрема керував миротворчими місіями організації в Сомалі і під час геноциду в Руанді. Коли він народився, Гана ще мала назву Золотий Берег і залишалася британською колонією. Країна здобула незалежність за два дні до його 19-річчя.

У заяві фонду Аннана, який підтвердив повідомлення про смерть дипломата, йдеться, що він помер після нетривалої хвороби в оточенні близьких - дружини Нані і дітей Ами, Коджо і Ніни.

"За час своєї фантастиччої кар'єри, зокрема на посаді керівника ООН, він був борцем за мир, стабільний розвиток, права людини і торжество закону", - йдеться в заяві фонду. Про похорон дипломата буде оголошено пізніше. В останні роки він жив у Женеві.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики