Цензор.НЕТ

20.08.18 11:31

У командирів усіх ланок необхідно викорінити "совок" і навчити відповідальності, - комбриг 128-ї ОГПБр Собко

Комбриг 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади, Герой України, полковник Сергій Собко впевнений, що "токсичний стиль лідерства, управління за "радянськими стандартами" і "загальна некомпетентність" деяких командирів призводять до проблем у військових підрозділах..

У командирів усіх ланок необхідно викорінити "совок" і навчити відповідальності, - комбриг 128-ї ОГПБр Собко

Про це він заявив в інтерв'ю Радіо Свобода, передає Цензор.НЕТ.

"Роль командира ключова. Він або розвиває колектив, надихає підлеглих, або навпаки, розкладає його. І, зрозуміло, що практично всі командири хочуть першого результату. Проте інколи, токсичний стиль лідерства, керування за "радянськими стандартами" та загальна некомпетентність призводять до протилежного. Командир має бути лідером. Не дарма, наприклад в армії США, ці два терміни практично синоніми. Командир – не посада, а статус, який можна заслужити лише своїми діями, своїм ставленням до особового складу. Командир має вести за собою людей, надихати їх, а для цього він сам, передовсім, має бути впевненим у собі", - зазначив Собко.

"Ще один принцип – турбота про підлеглих. Тут варто процитувати Коліна Пауелла: "Лідерство – це вирішення проблем. Той день, коли солдати перестали іти до вас зі своїми проблемами – це день коли ви перестали бути для них лідером". Принципово важливі відвертість та повага. Намагаюся сам та вимагаю від інших завжди висловлювати свою відверту, об’єктивну думку, не боятися говорити правду у вічі. При цьому надважливо уміти вислухати людину. Неможливо ефективно виконувати бойові завдання без заохочення розумної ініціативи та надання командирам можливості самостійно приймати рішення. Я, як командир бригади, хочу говорити людям якого кінцевого результату необхідно досягнути, а як це зробити, це має бути їхнє рішення. Тому вкрай важливо виховувати лідерські якості у командирів усіх ланок та розвивати їх. Це головне завдання на сьогодні. Необхідно викорінити "совок" і навчити відповідальності – ми над цим працюємо щодня", - підкреслив комбриг 128-ї ОГПБр.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики