Цензор.НЕТ

21.08.18 12:37

Акція "Солідарності з Олегом Сенцовим" відбувається біля посольства Росії в Києві. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

21 серпня, на 100-й день голодування режисера і письменника Олега Сенцова, PEN Ukraine спільно з Center for Civil Liberties проводять акцію біля посольства Росії в Києві.

Про це повідомляє з місця подій кореспондент Цензор.НЕТ.

Під час акції біля посольства учасники акції зачитали свої листи до Олега Сенцова і його оповідання.

Акція Солідарності з Олегом Сенцовим відбувається біля посольства Росії в Києві 01
Акція Солідарності з Олегом Сенцовим відбувається біля посольства Росії в Києві 02


Акція Солідарності з Олегом Сенцовим відбувається біля посольства Росії в Києві 03

Акція "Солідарності з Олегом Сенцовим" стала частиною міжнародної ініціативи, започаткованої PEN International. Нагадаємо, що 14 серпня Міжнародний ПЕН оголосив марафон написання листів на підтримку Олега Сенцова. 21 серпня всі листи роздрукували, сьогодні їх принесуть до посольств Росії в різних країнах.

Акція Солідарності з Олегом Сенцовим відбувається біля посольства Росії в Києві 04
Акція Солідарності з Олегом Сенцовим відбувається біля посольства Росії в Києві 05


Акція Солідарності з Олегом Сенцовим відбувається біля посольства Росії в Києві 06
Акція Солідарності з Олегом Сенцовим відбувається біля посольства Росії в Києві 07

Фото, відео - Олег Богачук "Цензор.НЕТ"

Крім України та Великої Британії, акції "Солідарності з Олегом Сенцовим" одночасно відбудуться в Кенії, Швеції, Данії та Сполучених Штатах Америки. В Україні до акції, крім Києва, долучилися Вінниця та Львів.

Нагадаємо, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Олексія Чирнія затримали в окупованому Криму 10 травня 2014 року. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у нібито створенні на території півострова терористичного співтовариства.

16 травня 2018 року адвокат Олега Сенцова повідомив, що його підзахисний 14 травня оголосив безстрокове голодування. Таким чином Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

8 серпня сестра О.Сенцова Наталія Каплан повідомила, що він продовжує голодування в російській колонії, майже не встає. "Все не просто погано, все катастрофічно погано. Олег мені через адвоката передав лист, він майже не встає. Написав, що кінець близький, і він це не про звільнення", - написала Н.Каплан на своїй сторінці в Facebook.

Після цього Л.Денісова звернулася до російського колеги Тетяни Москалькової і голови Ради розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті РФ Михайла Федотова з проханням обговорити будь-які умови обміну українського режисера для його порятунку. Український омбудсмен підкреслила, що ситуація з О.Сенцовим вимагає негайного реагування з огляду на погіршення стану його здоров'я через тривале голодування.

14 серпня Сенцов розповів російській правозахисниці Зої Свєтовій, що його стан "передкритичний".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики